اخبار آزمون هاویژه

نتایج آزمون وکالت کانون وکلا و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلا ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد

وکلاپرس- معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه درباره معیار مصوب مجلس درخصوص نتایج آزمون وکالت اطلاعیه صادر کرد و از اعمال معیار تراز برای این آزمون‌ها خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان، معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه در اطلاعیه ای از اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری و آزمون فوق‌العاده مرکز وکلای قوه قضائیه بر اساس نمرات تراز شده در روز های آتی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

با توجه به لازم الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و استفسار به عمل آمده از مجلس شورای اسلامی، معاونت حقوقی و امورمجلس قوه قضاییه اعلام کرد:

نتایج آزمون بر اساس معیار ارائه شده توسط مجلس و بر مبنای میانگین وزنی نمرات تراز شده توسط سازمان سنجش و دانشگاه آزاد اسلامی ظرف چند روز آینده اعلام خواهد شد.

معیار اعلامی برای تمامی آزمون‌های وکالت اعم از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی لازم الاتباع است.

در قانون استفساریه مواد ۳ تا ۵ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار آمده است:

آیا منظور از عبارت «امتیاز میانگین نمرات» در مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ مجلس شورای اسلامی، میانگین وزنی نمرات تراز شده، مطابق شاخص های آماری در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعمال می شود، است؟

پاسخ: بله، منظور از عبارت «امتیاز میانگین نمرات» در مواد (۳)، (۴) و (۵) قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ مجلس شورای اسلامی، میانگین وزنی نمرات تراز شده، مطابق شاخص های آماری در آزمون سراسری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعمال می شود، است.

بیشتر بخوانید:

‫۵ دیدگاه ها

 1. سلام فرمودند: ((معیار اعلامی برای تمامی آزمون‌های وکالت اعم از مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده، کانون وکلای دادگستری و کانون کارشناسان رسمی لازم الاتباع است))

  چرا اسمی از کانون سردفتران به میان نیامده؟؟
  یعنی این شایعه که سر حذف نام …… با تضممین اجرای تراز به نتیجه رسیدند؟؟؟

  ظاهرا این قانون تسهیل برای اطرافیان آورده داشته

 2. جناب فرشاد خان، حق با اقای هومن هست، سر این موضوع پشت پرده توافق شده است.
  میبینید عمدا اسمی از سر درفتری نیاوردند.

  فارغ از ان بارها کانون سردفترداران و ثبت و… اعلام کردند که …
  یک مقدار تفکر هم بد نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا