اخبار آزمون هاویژه

هیچ دلیل موجهی برای عدم برگزاری آزمون وکالت وجود ندارد

وکلاپرس ـ رییس کانون وکلای مرکز درخصوص برگزاری آزمون وکالت ۹۹ گفت: هیچ دلیل موجهی برای برگزارنشدن آزمون وکالت وجود ندارد و تا این لحظه بنا بر برگزاری این آزمون است.

از نظر ما آزمون وکالت ۹۹ باید برگزار شود

به گزارش وکلاپرس، دکتر جلیل مالکی،‌ رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در گفت‌وگو با داتیکان درباره شایعات مربوط به تعویق افتادن مجدد آزمون وکالت گفت: از نظر ما آزمون وکالت باید برگزار شود. هیچ دلیل موجهی برای برگزارنشدن آزمون آن هم پس از دو بار تعویق و در شرایطی که همه تمهیدات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اندیشیده شده، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: آزمون وکالت ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ برگزار می شود

او در ادامه توضیح داد: تعداد حوزه‌ها به میزان لازم افزایش داده شده یعنی ابتدا تعداد شهرها از ۳۰ به ۸۴ شهر افزایش یافته و در هر شهر هم چند مکان برای حضور داوطلبان و برگزاری آزمون با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده است.

هرگونه فشار برای لغو آزمون وکالت جفا به داوطلبان است

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن هشدار به افرادی که در صدد فشار به مراجع قانونی جهت لغو مجدد آزمون هستند، تاکید کرد: از نظر کانون وکلا این آزمون باید برگزار شود و هر گونه فشار به مراجع ذیربط برای لغو آزمون و اخلال در روند برگزاری آن جفای به داوطلبان عزیزی است که تحت سخت‌ترین شرایط ماه‌‌هاست که مشغول مطالعه هستند و بروز این اتفاق هرگز از حافظه آنها و خانواده‌های آنها محو نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: سازمان سنجش جزییات دریافت و رفع نقص کارت آزمون وکالت ۹۹ را اعلام کرد

مالکی در پاسخ به این سوال که آیا تا الان سخنی از برگزار نشدن به میان آمده است، یا نه گفت: تا این لحظه قرار بر برگزاری این آزمون است و با درایتی که در مراجع تصمیم‌گیر وجود دارد و تمهید همه پروتکل‌های بهداشتی و افزایش چند برابری حوزه‌های امتحانی دلیلی برای عدم برگزاری آزمون وجود ندارد.

مخالفت با برگزاری آزمون وکالت قانون‌ گریزی است

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در پاسخ به این سوال که برخی منابع به مخالفت با اصل آزمون کانون وکلا اشاره دارند و شیوع ویروس کرونا را بهانه‌ای برای جلوگیری از برگزاری این آزمون عنوان می‌کنند، تاکید کرد: ما این موضوع را تایید نمی‌کنیم. چون آزمون مطابق با قانون برگزار می‌شود و در واقع مخالفت با برگزاری آزمون وکالت، مخالفت با قانون و نوعی قانون‌گریزی است.

منبع: داتیکان

بیشتر بخوانید: 

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

یک دیدگاه

  1. ازمون از همان روز اول باید می افتاد برای فصل گرم !!! روزانه ۱۶۰ فوتی کرونا در شرایطی که هنوز حتی تعداد مبتلایان هم مشخص نیستند !!! خبرهایی که از شهرها میاد مبنی بر این گزارش که مثلا ۵۰ درصد تست های گرفته شده مثبت درمیاد !!! الان در وضعیت اوج گیری بیماری هستیم ! حتی تعداد مبتلایان هم مشخص نیست ! نه اینکه صرفا تعداد بیماران زیاد شده باشد !!! هنوز مشخص نیست چه تعداد افراد در مسافرت بیمار شده اند !!! این ریسک احمقانه ای خواهد بود که در این شرایط اوج گیری حرفی از برگزاری تجمعات مثل آزمون سراسری وکالت بشود !!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا