اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

قالیباف: کمیسیون جهش بر اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار نظارت کند

وکلاپرس- محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (شنبه، ۱۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، از کمیسیون جهش خواست بر اجرای این قانون نظارت کند.

به گزارش وکلاپرس، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (شنبه، ۱۰ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به تأیید نهایی قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در شورای نگهبان، گفت: همانطور که پیش از این گفته شد، این قانون ریل گذاری لازم برای شکستن انحصارات شغلی و حلقه های بسته صنفی و همچنین پایان دادن به دوران تاریک رانت های شغلی و امضاهای طلایی را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت شغلی یک جوان به امضای یک مدیر دولتی منوط نخواهد شد

وی ادامه داد: در صورت اهتمام دستگاه های اجرایی در عمل به این قانون، دیگر برای دریافت مجوز یک کسب و کار ساده، نیاز به پوشیدن کفش آهنین و بالا و پایین رفتن از پله های اداره های دولتی نیست و سرنوشت شغلی یک جوان به امضای یک مدیر دولتی منوط نخواهد شد.

قالیباف تاکید کرد: جدیت وزارت امور اقتصاد و دارایی در اجرای قانون اصلاح مواد یک و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مخصوصا گزارش های پیگیرانه رسانه ملی جهت اجرای آن قانون، نقش موثری در شفاف شدن فضای صدور مجوزهای کسب وکار در کشور داشته است.

کمیسیون جهش بر اجرای قانون تسهیل نظارت کند

رئیس قوه مقننه مدعی شد: ان شاءالله با اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار و فراهم شدن زمینه حقوقی حذف مجوزهای زائد، این مسیر تکمیل می شود که بی تردید تاثیر به سزایی در بهبود فضای کسب و کار و در نتیجه ایجاد اشتغال خواهد داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس می خواهم تا نظارت بر اجرای دقیق قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را در دستور کار جدی خود قرار دهد و گزارش پیگیری نظارت های خود را در صحن علنی مجلس ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

وی در پایان از رهبر انقلاب چنین تشکر کرد: خاضعانه مراتب قدردانی خود و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را از لطف رهبر معظم انقلاب اعلام می دارم که بار دیگر برایند کلی عملکرد انقلابی مجلس را تائید فرمودند، این لطف ایشان قطعا مدال افتخاری برای مجلس است و باعث ثابت قدمی مجلس در انجام وظایف خود خواهد شد.

قالیباف در ادامه تاکید کرد: ضروری است که به خود و دیگر همکارانم تذکر دهم از این پس بار مسئولیت ما در حفظ اعتباری که ایشان به مجلس داده اند بسیار سنگین تر از گذشته شده است، همه ما باید با جدیت و تلاش بیشتر موانع پیش رو را در جهت حل مسائل اصلی مردم برداریم و با تدبیر و تلاش جهادی، انقلابی گری عقلانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا با ریل گذاری دقیق و نظارت موثر راه را برای موفقیت دولت محترم در جهت کارآمدی بیشتر برای حل مسائل اصلی مردم هموار کنیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا