اخبار صنفی

حمایت ۱۳۳ استاد حقوق از عیسی امینی و جلیل مالکی در نامه به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

وکلاپرس- تعدادی از اساتید برجسته حقوق در نامه ای به رئیس دانشگاه آزاد به تعلیق از تدریس دکتر عیسی امینی و دکتر جلیل مالکی واکنش نشان دادند.

به گزارش وکلاپرس ۲۹ دی ماه دکتر عیسی امینی رئیس اسبق کانون وکلای مرکز با اشاره به روند یک پرونده تخلف انتظامی که در زمان تصدی محسن بزرگی بر معاونت حقوقی دانشگاه آزاد از تعلیق خودش و دکتر جلیل مالکی (رئیس سابق کانون وکلای مرکز) از تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داده بود.

دکتر مالکی (ٰرئیس سابق کانون وکلای مرکز) در تکمیل این خبر در اینستاگرامش در توضیح این جریان از فسادی در دانشگاه آزاد در سال ۹۸ مبنی بر تغییر نمره یک دانشجوی دکتری از ۲ به ۱۴ نوشت که به سبب آشکار سازی آن، متخلفین اقدام به پرونده سازی برای وی کرده اند.

در ادامه این جریان ۱۳۳ استاد حقوق در نامه ای خطاب به دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس سازمان دانشگاه آزاد اسلامی درخواست دستور رسیدگی بی طرفانه و دقیق رای و همچنین صدور دستور توقف تعلیق این دو نفر شدند.

بیشتر بخوانید:

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمد مهدی طهرانچی

رییس محترم سازمان دانشگاه آزاد اسلامی

با سلام و احترام

همان گونه که استحضار دارید اخیراً هیأتهای انتظامی آن دانشگاه مبادرت به محکومیت دو تن از اساتید شناخته شده حقوق واحد تهران مرکزی آقایان دکتر جلیل مالکی و دکتر عیسی امینی نموده اند. با عنایت به مراتب زیر انتظار دارد به منظور توقف رأی و مساعدت در جهت لغو آن دستور لازم را صادر فرمایید.

محکومیت اساتید محترم اساساً و به ویژه با توجه به خدمات و زحمات و لحاظ رویه صحیح و سابقه درخشان مدیریتی و علمی نامبردگان خلاف انتظار جامعه دانشگاهی و حقوقی است.

آقایان دکتر عیسی امینی و دکتر جلیل مالکی در دوره مدیریت، خود با اعمال مدیریت دانشگاهی و با بهره گیری از اساتید صاحب نام، ایجاد نظم اداری، دانشکده حقوق آزاد تهران مرکز را در ردیف دانشکده های حقوق مترقی کشور قرار دادند.

تلاشهای ایشان چه در امر آموزش با ایجاد محیط آموزشی مناسب برای اساتید و دانشجویان و چه در حوزه پژوهش با برگزاری همایشها و سخنرانیهای علمی داخلی و بین المللی آن دانشکده را به مرجع آموزشی و پژوهشی معتبر و قابل اعتنا در سطح ملی بدل ساخت.

تصمیم اخیر در تعلیق دوساله عضویت از هیأت علمی، گذشته از آنکه پاسخ سزاوار به خدمات ارزشمند اساتید یاد شده نیست بلکه موجبات بی بهره شدن دانشجویان مقاطع مختلف از خدمات آنها و مآلاً ایجاد فضای ناامیدی و بی اعتمادی را فراهم می کند.

با عنایت به مراتب بالا و موازین قانونی پیامدهای سوء چنین رویکردی بر اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی، درخواست دستور رسیدگی بی طرفانه و دقیق امر با صدور دستور توقف تعلیق هیأت علمی آقایان دکتر مالکی و دکتر امینی با اتخاذ اقدامات قانونی را داریم. لذا حمایت از اساتید شریف کشور از جناب عالی مورد درخواست است.

تصویر نامه و اسامی امضاکنندگان:

لازم به ذکر است مهدی میهمی و اسماعیل شاهسوندی در مکاتبه با وکلاپرس امضای خود بر این نامه را تکذیب کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا