اخبار کانون هاویژه

پذیرفته شدگان کانون وکلای خراسان صرفا ملزم به انجام آزمایش عدم اعتیاد و سلامت روان هستند

با پیگیری وکلاپرس و همراهی مدیران کانون وکلای خراسان:

وکلاپرس- با پیگیری های وکلاپرس، ارجاع پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ کانون وکلای خراسان به انجام معاینات چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و داخلی اصلاح شد.

به گزارش وکلاپرس، براساس اعلام برخی پذیرفته شدگان آزمون وکالت در کانون وکلای دادگستری خراسان، برخلاف اطلاعیه این کانون مبنی به بررسی دو فاکتور «عدم اعتیاد به افیون و سایر مواد مخدر» و «آزمایش سلامت روان»، سازمان پزشکی قانونی آنها را موظف به انجام آزمایش خون و تست سلامت روان و همچنین معاینات متخصص چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و داخلی کرده است.

بیشتر بخوانید:

دکتر عباس شیخ الاسلامی، رییس کانون وکلای دادگستری خراسان، در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس از اصلاح شرایط خبر داد و در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته گفت: براساس مذاکراتی که با رییس سازمان پزشکی قانونی استان داشتیم، قرار شد صرفا به آزمایش عدم اعتیاد به افیون و سایر مواد مخدر و آزمایش سلامت روان‌بسنده شود و نیازی به معاینات دیگر نباشد.

در همین راستا کانون وکلای دادگستری خراسان از طریق وب سایت و در قالب پیامک به پذیرفته شدگان خبر از اصلاح شرایط در امورات پزشکی قانونی کارآموزان داد.

متن پیامک شده به کارآموزان به شرح زیر است:

پذیرفته شده محترم آزمون پروانه کارآموزی ۱۴۰۲

به اطلاع می رساند؛ پیرو مذاکره ریاست کانون با مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان و با توجه به آنکه صرفا دو آزمایش عدم اعتیاد به مواد مخدر و سلامت روان برای صدور پروانه کارآموزی، الزامی است، فلذا انجام سایر معاینات ضرورت ندارد.

کانون وکلای دادگستری خراسان

بیشتر بخوانید:

گفتنی است پیش از این نیز سازمان پزشکی قانونی استان فارس علاوه بر اخذ آزمایش های مربوط به عدم اعتیاد، پذیرفته‌شدگان را به متخصص چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و متخصص داخلی نیز ارجاع داده بود که با پیگیری وکلاپرس و همراهی مدیران کانون وکلای فارس معاینات خارج از چارچوب بند ز ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری برای کارآموزان حذف شده بود.

اقدام به موقع مدیران کانون وکلای دادگستری خراسان و فارس در پاسخگویی به خبرنگار وکلاپرس، توجه ایشان به شرایط مالی پذیرفته شدگان آزمون وکالت و در نتیجه اصلاح رویه و شرایط ثبت نام، قابل تقدیر و نیازمند توجه بیشتر سایر مدیران نهاد وکالت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا