اخبارویژه

صدور سند وقف بخشی از کوه دماوند تکذیب شد

وکلاپرس ـ معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد صدور سند وقف بخشی از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف را تکذیب کرد و سند مذکور را مربوط به پلاک ثبتی در محدوده ملار که با قله دماوند فاصله زیادی دارد، دانسته که مورد اختلاف طرف های دعوا است.

به گزارش وکلاپرس به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، پیرو انتشار خبری مبنی بر صدور سند وقف بخشی از کوه دماوند به‌ نام سازمان اوقاف، معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن تکذیب این خبر، گفت: قله دماوند و کوهپایه‌ای که با حضور هیأت ویژه در مورد آن سند صادر و در سامانه کاداستر ثبت شده، متعلق به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است و مالکیت آن نیز تثبیت شده است.

«سید صادق سعادتیان» به بیان توضیحاتی دراین خصوص پرداخت و اظهار کرد: آنچه که مطرح شده پیرامون پلاک‌های ثبتی ۶۸ و ۶۹ و مکانی غیر از کوهپایه و در محدوده ملار است که با قله دماوند فاصله زیادی دارد و در اجرای حکم قضایی صادر شده در سال ۷۳ مبنی بر صدور سند وقفیت آن صادر شده است.

بیشتر بخوانید: ادعای یک روزنامه درباره وقف بخشی از قله دماوند

وی، یکی از دلایل عدم ثبت این اراضی در سامانه کاداستر را اختلاف سازمان ثبت اسناد، سازمان اوقاف و اداره منابع طبیعی استان مازندران پیرامون این پلاک‌های ثبتی عنوان کرد و گفت: به دلیل اختلاف در مورد این ملک و رفع نشدن آن، تا به امروز در سامانه کاداستر تثبیت نشده است.

سعادتیان خاطرنشان کرد: به محض رفع مشکلات مذکور و با رایزنی‌های صورت گرفته، در سریع ترین زمان ممکن در مورد مالکیت این پلاک‌های ثبتی  اقدام و اطلاعات به صورت شفاف و دقیق در اختیار آحاد جامعه قرار می‌گیرد.

گفتنی است دیروز روزنامه همشهری در خبری از صدور سند وقف به تولیت سازمان اوقاف برای یک پلاک از ۱۱پلاک ثبتی کوه دماوند سخن گفته بود.

منبع:‌ایرنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا