دیدگاه

چرا تناسب بین جمعیت مردم و قضات رعایت نمی‌شود؟

وکلاپرس-  وکیل نعمت احمدی در درباره طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار معترض شد و از توجه نکردن مجلس به عدم وجود تناسب بین جمعیت و قضات گله کرد.

به گزارش وکلاپرس نقل از ایرنا، وکیل نعمت احمدی در درباره طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار گفت: سیستم ورود به دانشگاه ها در گذشته به گونه ای بود که نخبه ها وارد می شدند ولی الان این همه دانشگاه وجود دارد که برای خالی نشدن صندلی هایش هر دانشجویی را می پذیرند و این افراد اگر ضعیف باشند به جای ۴ سال ۶ سال درس می خوانند و با معدل پایین هم قبول می شوند اما در نهایت فارغ التحصیل می شوند.

بیشتر بخوانید: هشدار رییس کانون وکلای خوزستان به معاون اول قوه‌ قضاییه درباره فساد، بیکاری، بی‌ سوادی و افزایش دعاوی ناشی از تصویب طرح تسهیل مجوزهای کسب و کار

کانون وکلا دخالتی در تعیین سهمیه ها ندارد

نعمت احمدی گفت: کانون وکلا که دخالتی در تعیین سهمیه ها ندارد و یک رای از سه رای را دارد و ۲ رای دیگر مربوط به قوه قضاییه (رییس کل دادگستری استان و رییس دادگاه انقلاب) است.

تناسب بین جمعیت و قضات

دکتر احمدی بیان کرد: مگر تناسبی نباید بین وکیل و قاضی باشد. همچنین طی این مدت چه تعداد به قضات کشور افزوده شده است؛ مگر نباید تناسب بین جمعیت و وکیل باشد چرا این تناسب بین جمعیت و قضات نباشد.

کانون وکلا از نخستین نمادهای موسسه های مدرن پسا مشروطه است اما برخی تصمیم دارند به هر طریق ممکن آن را از بین ببرند و البته این نگاه حذفی و منفی همیشه به کانون حتی در دوران پهلوی هم بوده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا