اخبار بین المللی

سن قانونی در ژاپن کاهش می‌یابد/ سن ازدواج دختران از ۱۶ سال به ۱۸ سال افزایش می‌یابد

 وکلاپرس- ژاپن با تغییر سنت ۱۴۶ ساله خود، از ابتدای آپریل ۲۰۲۲ اصلاحیه جدید قانون مدنی این کشور مبنی بر کاهش سن قانونی از ۲۰ سال به ۱۸سال را اعمال خواهد کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از یورونیوز، سن قانونی یا سن آغاز دوره بزرگسالی با اصلاح قانون مدنی ژاپن که از ابتدای آوریل سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد، از ۲۰ سال فعلی به ۱۸ سال کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

بر پایه این اصلاحیه که برای نخستین بار پس از ۱۴۶ سال اعمال شده، ازدواج دختران و پسران ۱۸ ساله ژاپنی بدون کسب اجازه و رضایت والدین مجاز خواهد شد. در حال حاضر، حداقل سن ازدواج دختران در ژاپن ۱۶ سال و برای پسران ۱۸ سال است ولی ثبت رسمی ازدواج جوانان تا سن ۲۰ سالگی منوط به کسب اجازه والدین است.

اصلاحیه جدید قانون مدنی ژاپن همچنین به افراد بالای ۱۸ سال اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اجازه والدین خود از خدمات بانکی از جمله دریافت وام و کارت اعتباری استفاده کنند. سن قانونی ثبت تغییر جنسیت نیز از سه ماه آینده ۱۸ سال خواهد بود و جوانان دو تابعیتی نیز به جای ۲۲ سال تنها تا ۲۰ سالگی فرصت خواهند داشت تا مطابق قانون ژاپن تنها تابعیت مجاز برای هر فرد را تعیین کنند.

البته جوانان زیر ۲۰ سال همچون گذشته مجاز به نوشیدن مشروبات الکلی، استعمال دخانیات، و نیز شرکت در شرط بندی‌های قانونی از جمله در مسابقات اسب‌دوانی و دوچرخه سواری نخواهند بود.

منبع: یورونیوز

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا