اخبار آزمون ها

زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ با تصمیم جمعی مشخص خواهد شد

وکلاپرس- نایب رییس کانون وکلای مرکز درخصوص زمان رگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ گفت: الان در ارتباط با آزمون وکالت ۱۴۰۰ نمی ‌توان تصمیم گرفت و این موضوع یک تصمیم جمعی است که در اسکودا گرفته می ‌شود.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، کارن روحانی، نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز، با بیان این ‌که برگزاری آزمون وکالت ۱۳۹۹ قطعی است به داوطلبان توصیه کرد از فرصت به دست آمده استفاده کنند و بدون استرس تا برگزاری این آزمون مطالعه کند.

عدم برگزاری آزمون وکالت به دلیل متمرکز بودن در استان ‌ها بود

کارن روحانی درخصوص دلیل تعویق آزمون جذب کارآموز وکالت ۱۳۹۹ با وجود برگزاری آزمون دکتری و آزمون استخدامی گفت: به ما اعلام کردند چون ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز برگزاری آزمون را به دلیل شرایط کرونا نداده است آزمون به تعویق افتاده است و این تنها اطلاعی است که ما داریم. ظاهرا آزمون وکالت به دلیل آن ‌که متمرکز در استان ‌ها بوده است برگزار نشده است.

واکنش داوطلبان آزمون وکالت پس از تعویق آن

وی در ارتباط با واکنش داوطلبان آزمون وکات پس از به تاخیر افتادن آن گفت: داوطلبان امیدوار بودند که در تاریخ مقرر در آزمون شرکت کنند و آماده هم بودند و به تعویق افتادن آزمون موجب استرس در داوطلبان و شرکت ‌کنندگان و تغییر زمان ‌بندی‌ های آن‌ ها می ‌شود.

روحانی افزود: به هرحال کانون وکلای دادگستری تمام تلاش خود را انجام داد تا آزمون در موعد خود برگزار شود اما بعضی وقت ‌ها شرایط جانبی اتفاق دیگری را رقم می ‌زند بخصوص این ‌که ما برگزارکننده آزمون نیستیم و سنجش آزمون را برگزار می‌ کند.

بیشتر بخوانید:

فرصت برابری برای مطالعه همه فراهم شده است

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: توصیه ما این است که داوطلبان از فرصت به‌ دست آمده استفاده کنند، مطالعه کنند و استرس نداشته باشند تا آماده شوند و در واقع فرصت برابری برای مطالعه همه فراهم شده است و امیدوارم آزمون در تاریخ اعلام شده برگزار شود. اساسا دوست داشتیم آزمون برگزار می ‌شد چون به حکم قانون مکلف هستیم که سالی یک ‌بار آزمون را برگزار کنیم اما شرایط استثنایی دست ما نبود.

قطعا آزمون هم برگزار خواهد شد

روحانی در ارتباط با شایعاتی که درخصوص ارتباط بین برگزار نشدن آزمون و مشکلات نهاد وکالت وجود دارد گفت: ما بهرحال امیدوار هستیم که آزمون را سر موقع خود برگزار کنیم و شایعاتی که در رسانه‌ ها و فضای مجازی در ارتباط با این موضوع وجود دارد درست نیست و ما می ‌خواهیم آزمون را براساس قانون برگزار کنیم و قطعا آزمون هم برگزار خواهد شد.

الان در ارتباط با آزمون وکالت ۱۴۰۰ نمی ‌توان تصمیم گرفت

این حقوقدان در پایان در ارتباط با زمان رگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ گفت: الان در ارتباط با آزمون وکالت ۱۴۰۰ نمی ‌توان تصمیم گرفت و این موضوع یک تصمیم جمعی است که در اسکودا گرفته می ‌شود و الان نمی ‌توان زمان آن را مشخص کرد.

منبع: ایسنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا