اخبار

رئیس مرکز حفاظت قوه قضائیه: در مجموعه مرکز وکلا فردی که بخواهد در اتفاقات سال ۱۴۰۱ برای نظام نگرانی ایجاد کند، نبود

وکلاپرس _ رئیس مرکز حفاظت قوه قضائیه، برگزاری محاکمه نمادین رژیم صهیونیستی در روز قدس توسط مرکز وکلا را اثر گذار و همچنین توجه به واجبات و مستحبات در این نهاد را از افق بالایی برخوردار دانست.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی (رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه) در همایش سالروز تاسیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، گفت: به نیابت از رئیس قوه قضاییه از تمامی تلاش‌های شبانه روزی که در این مرکز انجام می‌شود قدردانی می‌کنم. از دوره قبل در مرکز وکلا اقداماتی آغاز شد که در دوره جدید تکمیل شد.

هر فردی که خدمت وکالت، کارشناسی و مشاوره می‌کند مخاطب ما است

رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت: هر آنچه که در این جمع بیان می‌شود، محدود به این جمع نیست. هر فردی که نظام جمهوری اسلامی و در زیر این بیرق، خدمت وکالت، کارشناسی و مشاوره می‌کند مخاطب ما است و تفاوتی برای مجموعه حاکمیت ندارد؛ تفاوتی میان وکلا وجود ندارد و امت واحده و در پی یک واقعیت هستیم.

وی ادامه داد: در دوره گذشته و این دوره شاهد بودیم که مجموعه مرکز وکلا هدف محور، موضوع محور و مسئله محور شد.

منظور از هدف محوری، تحقق عدالت است

رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه اظهار کرد: منظور از هدف‌محوری این است که توقع جامعه اسلامی و توقع ولی امر مسلمین و مجری منویات و عوامل در صدر قوه قضاییه که ریاست آن است، تحقق عدالت است. هدف محور کردن مرکز وکلا با تحقق عدالت، تمدن سازی حقوقی و با مبنای سند تحول قضایی اتفاق خواهد افتاد. اگر این مسئله توسط شما مجریان در بستر سند تحول قضایی به درستی تحقق پیدا کند باید کتاب‌ها در مورد آن نوشت.

بیشتر بخوانید:

وی بیان کرد: موضوع‌محور حرکت کردن مجموعه مرکز وکلا در دو محور تحصیل رضایتمندی جامعه مورد هدف است. در واقع تحصیل رضایتمندی اقشاری که قابلیت دسترسی به خدمات حقوقی را نداشتند. امروز می‌شود ادعا کرد که به واسطه اعضای مرکز کمتر کسی در جامعه اسلامی است که مطالبه یک مشاوره داشته باشد و دسترسی نداشته باشد.

تحصیل رضایت از طریق ایجاد امنیت و از بین بردن نارضایتی اتفاق می‌افتد

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی گفت: رضایتمندی اجتماعی از موضوعات مورد تاکید رهبری بوده است که با تحصیل رضایتمندی، یاس و نا امیدی رخت بر بست. به واسطه اعمال و رفتار اعضای مرکز، کسانی که مراجعه و مطالبه راهنمایی داشتند، هنگام خروج آرامشی دارند. تحصیل رضایت از طریق ایجاد امنیت و از بین بردن نارضایتی اتفاق می‌افتد.

رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه افزود: مسئله‌محور حرکت کردن مرکز، توجه مبنایی بر ارتقای تخصصی و علمی تمامی مجموعه اعم از وکلا، کارشناسان و مشاوران و فراهم سازی دسترسی آسان افراد جامعه به خدمات حقوقی است. اگر چنان چه این سه محور را درست بتوانیم به مقصد برسانیم، می‌توانیم در چند سال آینده شاهد کاهش اطاله دادرسی، کاهش جمعیت کیفری، رسیدگی به حقوق عامه، از بین رفتن فساد و تبعیض باشیم.

وی در ادامه گفت: در کنار این سه محور که با سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران تطابق دارد، این مجموعه راهبری را به سمتی برده است که کانون گردانندگی کشور نسبت به آنچه در این مجموعه اتفاق افتاده است هیچ گاه احساس نگرانی نکرده است، که از جمله شاخص‌ترین مصادیق آن اتفاقات سال ۱۴۰۱بود که در برخی از افرادی غفلتا و تعجیلا یکسری افکار حلول کرد، اما در این مجموعه فردی که بخواهد برای نظام نگرانی ایجاد کند، نبود و این بزرگترین شاخص تبریک گفتن به این مجموعه است که هم ریاست قوه قضاییه، گردانندگان اجرایی و هم ریاست قوه قضاییه به آن مباهات می‌کند.

بیشتر بخوانید:

برگزاری محاکمه نمادین رژیم صهیونیستی در روز قدس اثر گذار است

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی به مباهات ریاست قوه قضاییه، به موضع‌گیری این مجموعه در مواقع مهم اشاره کرد و گفت: برگزاری محاکمه نمادین رژیم صهیونیستی در روز قدس از سوی مرکز وکلا اثر گذار است، پس در مسأله محور حرکت کردن مرکز باید بگوییم اکنون در افق و پلکان خوبی قرار دارد.

رئیس حفاظت اطلاعات قوه قضاییه با بیان اینکه همواره باید سامانه‌ها را به سمت و سویی ببریم که موجب تسهیل دسترسی مردم به خدمات حقوقی شود افزود: ترتیباتی اتخاذ شده در مرکز، بدین منظور که هر فردی در هر گوشه‌ای از کشور بتواند از آن استفاده کند که قابل اعتنا است.

وی ادامه داد: در دوره جدید ارتباطات بین المللی این مجموعه با معیار‌های دینی با سایر بلاد، سبب شده است مدعوین بازخورد‌های مثبتی نشان دهند.

توجه به واجبات و مستحبات در این مجموعه از افق بالایی برخوردار است

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی با بیان اینکه توجه به واجبات و مستحبات در این مجموعه از افق بالایی برخوردار است و این عزتمندی را به راحتی نمی‌توان تحصیل کرد، بیان کرد: دعاوی بین المللی مرکز بسیار تاثیر گذار است. مشاهده می‌کنیم که محافل حقوقی دنیا آن را پذیرش، ثبت و مطالعه و در ردیف رسیدگی قرار دادند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه موضوع پاسداشت حقوق عامه که از نگرانی‌های رهبر انقلاب است مورد توجه این مجموعه قرار گرفته است، گفت: در بحث حقوق عامه در این دو دوره خروجی قابل توجهی وجود دارد. تلاش کنیم حتی یک مصداق از روی برگرداندن از مردمی که به ما روی می‌آوردند پیدا نشود و از این رو تلاشتان برای خدا باشد و اخلاص در عمل داشته باشید.

منبع: میزان

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا