گفت و گوویژه

عضو هیأت مدیره کانون وکلای فارس: به زودی کلینیک‌های حقوقی در سطح شهر شیراز تأسیس می‌شود

وکلاپرس- نایب رییس کانون وکلای فارس با اشاره به تفاهم نامه این کانون و شهرداری شیراز از تاسیس کلینیک های حقوقی در سطح شهر شیراز در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، هیات مدیره کانون وکلای فارس در بیست و سومین جلسه اعضا مورخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ متن تفاهم نامه ای با شهرداری شیراز مشتمل بر ۴ ماده را به تصویب رساندند. این تفاهم نامه در راستای ترویج فرهنگ حقوقی در این شهر و آموزش حقوق شهروندی، حقوق کودک، حقوق شهرداری منعقد شده است.

شهرداری بیلبوردهایی در سطح شهر به طور رایگان در اختیار کانون وکلا قرار می‌دهد

وکیل علی شایانی منش، نایب رییس کانون وکلای دادگستری فارس، در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس درخصوص جزئیات این تفاهم نامه گفت: اعضای هیات مدیره در بهمن سال ۱۴۰۱ جلسه ای با شهردار شیراز داشتیم. در همان جلسه پیشنهاد راه اندازی کلینیک های حقوقی در سطح شهر را مطرح کردیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد دیگر ما برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط کانون وکلای فارس و شهرداری شیراز بود. علاوه بر این پیشنهاد کردیم تعدادی بیلبورد در سطح شهر در اختیار کانون وکلا قرار داده شود.

او گفت: بر اساس این تفاهم نامه و طی صحبت‌های که با شهردار محترم داشتیم، قرار شد تعدادی از بیلبوردهای شهر جهت معرفی خدمات کانون به مردم در طول سال در اختیار کانون وکلا قرار گیرد. همچنین تعدادی از تلویزیون های شهری در هفته وکیل برای این منظور در اختیار کانون قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

مهم‌ترین بخش این تفاهم نامه پرداختن به حقوق شهروندی است

نایب رییس کانون وکلای دادگستری فارس با اشاره به انعقاد این تفاهم نامه گفت: تلاش خواهیم کرد از زنان سرپرست خانواده و شهروندانی که نیازمند حمایت حقوقی هستند، حمایت کنیم. مهم ترین بخش این تفاهم نامه، پرداختن به حقوق شهروندی است که اگر اجرایی شود، آثار خوبی خواهد داشت.

او ادامه داد: در همین راستا قرار است مسائل حقوقی اولیه به شهروندان آموزش داده شود.

شهرداری کلینیک‌های متعددی را در مناطق مختلف شهر ایجاد خواهد کرد

این وکیل دادگستری درخصوص سازوکارهای اجرایی این تفاهم نامه در کانون وکلا گفت: باتوجه به اینکه تفاهم نامه در هفته گذشته به امضای شهرداری رسیده است، به محض اینکه به مرحله اجرا برسد سازوکار آن نیز معرفی خواهد شد.

شایانی منش در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر راهکار اجرایی شدن اینگونه تفاهم نامه‌ها که معمولا اجرایی نمی شوند، گفت: در اسرع وقت پیگیر عملیاتی شدن تعهدات طرفین خواهیم بود و با توجه به رابطه حسنه بین کانون و شهرداری شیراز امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی گردد.

وی در پاسخ به جزئیات این کلینیک حقوقی گفت: براساس این تفاهم نامه قرار شده است شهرداری کلینیک های متعددی را در مناطق مختلف شهر ایجاد کند و در اختیار کانون قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا