اخبار صنفیویژه

اطلاعیه اسکودا در خصوص استعفای دکتر مرتضی شهبازی نیا

وکلاپرس ـ اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) در اطلاعیه ای در خصوص کناره گیری و استعفای دکتر مرتضی شهبازی نیا توضیحات مختصری ارایه داد و از مدیریت نایب رییس اول این نهاد بر آن خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، روابط عمومی اسکودا با انتشار اطلاعیه ای خبر از محول شدن کلیه وظایف و اختیارات رییس اتحادیه به دکتر علی پزشکی (نایب رییس اول اسکودا) داد.

بیشتر بخوانید: استعفای رییس اسکودا

متن اطلاعیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به اعلام معذوریت و استعفای جناب آقای دکتر شهبازی‌نیا از سمت ریاست اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، مطالبی را جهت استحضار به اطلاع عموم همکاران می‌رساند:

۱ ـ اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران از تلاش‌ها و مجاهدت‌های ارزشمند جناب آقای دکتر شهبازی‌نیا در مدت نزدیک به سه سال تصدی ریاست اتحادیه تقدیر و تشکر می‌نماید.

بی‌تردید حضور آقای دکتر شهبازی‌نیا در کسوت ریاست اتحادیه، تحولات بسیار سازنده و مثبتی را در پیشبرد اهداف اتحادیه ایجاد نمود و گفتمان جدیدی را بر پایه عزتمندی و حفظ استقلال نهاد وکالت بنیان نهاد که به بازتعریف و شناساندن اتحادیه در سطح ملی و بین المللی منجر شد.

نام این بزرگ ‌مرد در تاریخ درخشان و پر افتخار نهاد وکالت و اتحادیه ماندگار و همیشگی خواهد بود.

اطمینان داریم که ایشان همچنان در مسیر تعالی و نیل به اهداف عالیه، اتحادیه را یاری و همراهی خواهند نمود. برای جناب آقای دکتر شهبازی‌نیا و خانواده محترمشان که با بردباری، سختی ها و مشکلات را تحمل نمودند، سلامتی، سربلندی و سعادت مسألت می‌نماییم.

۲ـ بر اساس ماده ۲۳ اساسنامه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، کلیه وظایف و اختیارات رئیس اتحادیه تا زمان برگزاری انتخابات و مشخص شدن رئیس جدید به‌عهده نائب رئیس اول اتحادیه، آقای دکتر علی پزشکی محول گردید.

۳ـ به فضل الهی، اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران همچون گذشته، با تکیه بر یک‌ صد سال تاریخ پرافتخار و درخشان نهاد وکالت و با بهره‌گیری از توانایی‌ها و تجربه‌های ارزشمند رؤسا و مدیران کانون‌های وکلای دادگستری ایران و بدنه نهاد وکالت، با عزم راسخ، به وظایف و رسالت مقدس خویش عمل خواهد نمود.

اگرچه در این اطلاعیه صحبت از علت کناره گیری دکتر شهبازی نیا نشده است، لیکن برخی علت این استعفا را وجود مشکلات قلبی این مقام مسئول و نهی پزشکی مطرح کرده بودند.

پیشتر رییس کانون وکلای کردستان به خبرنگار وکلاپرس از پذیرفته نشدن استعفای ایشان خبر داده بود.

گفتنی است مرتضی شهبازی نیا روز ۲۴ شهریور خبر از استعفای خود داد که برخی ناگهانی بودن این تصمیم را امری فراتر از مسائل جسمانی تلقی کرده بودند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا