اخبار مجلس شورای اسلامی

۶ حقوقدان در لیست ۸ نفره کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

وکلاپرس ـ درحالی که اعضای بسیاری از کمیسیون های مجلس شورای اسلامی مشخص شده و آغاز به فعالیت کرده اند، کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس همچنان تکمیل نشده و تنها ۸ نفر برای حضور در آن اعلام عضویت کرده اند.

چندی پیش نام ۳ نفر برای عضویت در این کمیسیون مطرح شد که نام سیدعلی یزدیخواه، دانش آموخته دکتری مدیریت فناوری، نیز در آن لیست وجود داشت حال آن که گویا از عضویت در این کمیسیون تخصصی صرف نظر کرده و نامش در لیست ۸ نفره جدید نیست.

بیشتر بخوانید: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم و عدم اقبال نمایندگان حقوقدان

سوابق هشت عضو احتمالی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

حسن نوروزی

حسن نوروزی دانش آموخته دکتری حقوق و حوزه است که سابقه ریاست دادگاه انقلاب را در کارنامه خود دارد. براساس رزومه نوروزی در سایت مرکز پژوهش های مجلس، او وکیل دادگستری است. او نماینده دوره هشتم، دهم بوده و همواره در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس فعالیت کرده است.

سیدمحمد موحد

سیدمحمد موحد دارای تحصیلات حوزوی است. او دادستان دادگاه انقلاب استان فارس، چهارمحال و بختیاری و خوزستان و دادستان دادگاه ویژه روحانیت بوده است. موحد نماینده دوره چهارم، پنجم، ششم، هفتم، هشتم و یازدهم بوده و پیش از این در کمیسیون اصل نود فعالیت داشته است.

موسی غضنفرآبادی

موسی غضنفرآبادی با دارا بودن کارشناسی ارشد حقوق جزا و تحصیلات حوزوی، ریاست دادگاه‌های انقلاب استان تهران را بر عهده داشته است. وی تاکنون نماینده دوره هشتم، نهم و یازدهم بوده است و در کمیسیون های فرهنگی، قضایی و حقوقی و کمیسیون تدوین آیین‌ نامه داخلی مجلس حضور داشته است.

حسن محمدیاری

حسن محمدیاری نماینده جدیدالورودی است که دانش آموخته دکتری حقوق بین الملل، قاضی بازنشسته و وکیل دادگستری است.

سلمان اسحاقی

سلمان اسحاقی نماینده جدیدالورودی است که هنوز به عضویت هیچ کمیسیونی درنیامده است. او دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، مدرس دانشگاه و کارشناس حقوق و تحلیلگر سازان انرژی اتمی است. اسحاقی مدرس اصول سخنوری، اصول و فنون مذاکرات، حقوق شهروندی، آیین نگارش مکاتبات اداری، تکریم ارباب رجوع، پروتکل های ملی و بین المللی وروابط عمومی است.

حسن همتی

حسن همتی نیز نماینده جدیدالورودی است که دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق جزا است.

سیدکاظم دلخوش

سیدکاظم دلخوش اباتری، دانشجو دکتری مدیریت است که سابقه نمایندگی در ادوار هفتم، هشتم، دهم را در کارنامه دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است که در ادوار نهم و دهم نماینده بوده است. وی پیش از این در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات فعالیت کرده است. گفتنی است مواضع وی در برابر کانون های وکلای دادگستری در دوره دهم مجلس شورای اسلامی با انتقادات وکلا روبرو شده است.

بیشتر بخوانید:

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا