اخبار صنفیویژه

کارگروه مشترک کانون های وکلا با قوای مجریه و قضاییه

تشکیل کارگروه مشترک نمایندگان کانون های وکلا، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و معاونت حقوقی قوه قضاییه

وکلاپرس ـ به نظر می رسد یکی از دستاوردهای جلسه اخیر اسکودا در اصفهان ایجاد کارگروه مشترک نمایندگان کانونهای وکلا، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و معاونت حقوقی قوه قضاییه بوده است.

پس از برگزاری دهمین اجلاس روسای کانون‌های وکلای دادگستری کشور در روز پنج شنبه ۲۲ خرداد که با حضور چند تن از مقامات کشوری و به میزبانی کانون اصفهان برگزار شد، گمانه زنی های فراوانی درخصوص محتویات مهم این جلسه صورت گرفت.

اگرچه دستور کار این اجلاس بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد تدوین سند چشم انداز و برنامه راهبردی و تحول نهاد وکالت بود، اما پس از برگزاری اجلاس نایب رییس اسکودا از برداشتن گام های اولیه و زمینه سازی برای یک «تصمیم مهم» در خصوص نهاد وکالت خبر داد. دکتر پزشکی در این زمینه گفته بود: «بزرگترین دستاورد این اجلاس، همگرایى و تعامل سازنده میان قوه قضائیه و نهاد وکالت و همچنین تمهید شرایط براى اتخاذ تصمیم مهم در آینده بسیار نزدیک بود.»

بیشتر بخوانید:

 مهلت پنج روزه برای تصمیم گیری کانون ها

کانون های وکلای دادگستری ؛ اجلاس روسا در اصفهان

اما امروز و با انتشار صورتجلسه مصوبات هیأت مدیره کانون وکلای البرز قطعه دیگری از پازل گمانه زنی ها راجع به محتویات اجلاس مهم اصفهان تکمیل شد.

بر اساس آنچه در صورتجلسه مصوبات کانون وکلای دادگستری البرز آمده است، یکی از نتایج جلسه هفته گذشته مدیران نهاد وکالت با برخی مسئولین حقوقی و قضایی ایجاد کارگروه مشترک با عضویت نمایندگان کانونهای وکلا، اسکودا، وزارت دادگستری، به همراه نمایندگان دو معاونت حقوقی قوه قضاییه و ریاست جمهوری بوده است، که رؤسای کانون های وکلا جهت تصویب این امر در هیأت مدیره کانون های متبوع خود، در هفته جاری با اعضای هیأت مدیره رایزنی هایی را داشته اند.

 در همین زمینه در صورتجلسه مصوبات دوازدهمین جلسه هیأت مدیره دوره پنجم کانون وکلای دادگستری البرز که در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ برگزار شده، آمده است:

«گزارش رئیس کانون از نشست رؤسای کانون های وکلای سراسر کشور در اصفهان به سمع و نظر اعضای هیأت مدیره رسید و با توجه به مباحث مطروحه در جلسه مذکور و تصمیم متخذه در این جلسه مبنی بر اخذ نظر اعضای هیأت مدیره های کانون ها جهت تشکیل کارگروه مشترک فی ما بین نمایندگان کانون ها و اسکودا، وزارت دادگستری، معاونت حقوقی قوه قضائیه و معاونت حقوقی رئیس جمهور، به اتفاق آرا مراتب موافقت هیأت مدیره کانون البرز برای تشکیل کارگروه مزبور اعلام گردید.»

 

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا