اخبار اسکوداویژه

آزمون وکالت ۱۳۹۹ با آزمون وکالت ۱۴۰۰ ادغام نخواهد شد

رییس اسکودا: به طور قاطع اعلام می‌ کنم آزمون وکالت فروردین تعویق نمی‌ شود

وکلاپرس- رییس اسکودا بنا بر اعلام قبلی، در حساب شخصی اینستاگرام خود به صورت زنده به بیان مطالبی در مورد حواشی لغو برگزاری آزمون وکالت و زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ پرداخت.

به گزارش وکلاپرس به نقل از اختبار، دکتر جعفر کوشا، رییس اتحادیه سراسری کانون‌ های وکلای دادگستری ایران، ضمن تاکید بر برگزاری آزمون وکالت ۹۹ در تاریخ تعیین شده (۲۰فروردین) از تغییر زمان آزمون استخدامی بانک تجارت برای عدم تلاقی با تاریخ آزمون وکالت خبر داد. وی همچنین از زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ در شهریور یا مهرماه خبر داد.

تعویق آزمون وکالت به صورت یک طرفه و بدون اطلاع اسکودا بود

کوشا درخصوص تعویق مجدد آزمون وکالت گفت: هفته گذشته نیز با صحبتی که با سازمان سنجش داشتیم بیان شد که آزمون طبق جدول زمانی اعلام شده برگزار می‌ شود و روز دوشنبه نیز سایت برای دریافت کارت آزمون باز شد اما صبح سه‌ شنبه سخنگوی این سازمان به صورت یک طرفه و بدون اطلاع ما، خبر از لغو برگزاری آزمون روز جمعه داد. این درحالی است که بر اساس قرارداد منعقده، هر نوع تغییری در برنامه، می‌ بایست با اطلاع و توافق طرف اول یعنی اسکودا انجام شود.

مسئولان کانون‌ ها و اسکودا همگی دچار شوک شدیم

وی ادامه داد: مسئولان کانون‌ ها و اسکودا همگی دچار شوک شدیم. مسئولان سازمان سنجش در تماس تلفنی به ما اطلاع دادند که مسئولان ستاد کرونا گفتند که برگزاری آزمون در مراکز استان‌ ها باعث افزایش تردد می‌ شود و برگزاری آزمون خطرناک است. سوال ما این است که اگر سازمان سنجش اطلاع داشت که باید تعداد حوزه‌ ها بیشتر شود، چرا این اقدام را انجام نداد، و اگر ستاد کرونا قبلاً با برگزاری آزمون در ۳۱ حوزه موافقت کرده بود، چرا بعداً مخالفت کرد؟ و چرا قبل‌ از این اتفاق، به سازمان سنجش برای افزایش تعداد حوزه‌ها تذکر داده نشده؟

بیشتر بخوانید:

عذرخواهی سازمان سنجش کافی نیست

رییس اسکودا افزود: روز چهارشنبه من جلسه‌ ای با دکتر خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جلسه‌ ای داشتیم و سازمان سنجش نیز در اطلاعیه منتشره، از داوطلبان عذرخواهی کرد اما به نظر می‌ رسد این عذرخواهی کافی نباشد. تلاش‌ ما بر این بود که اولاً نزدیک‌ ترین تاریخ ممکن یعنی ۲۰ فروردین را تعیین کنیم. ثانیاً با توجه به اینکه آزمون استخدامی بانک تجارت و آزمون دستیاری هم در آن روز برگزار می‌ شود، قرار شد آزمون بانک تجارت جابجا شود تا کسانی که می‌ خواهند در آزمون شرکت کنند مانعی نداشته باشند.

آزمون وکالت ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ادغام نخواهد شد

کوشا با تاکید بر عدم ادغام آزمون وکالت ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ گفت: بعضی داوطلبان درباره امکان ادغام آزمون وکالت ۱۳۹۹ و آزمون وکالت ۱۴۰۰ سوال کرده‌ اند، باید بگویم که چنین اتفاقی نمی‌ افتد چون فاصله تاریخ برگزاری آزمون مجدد با ۲۲ اسفند اندک است، بنابراین در سال ۱۴۰۰ دو آزمون داریم، آزمون سال ۹۹ که روز ۲۰ فروردین برگزار می‌ شود و زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ در هفته آخر شهریور یا هفته اول مهر خواهد بود و بعدا جزییات دقیق آن مشخص می‌ شود.

به طور قاطع اعلام می‌ کنم آزمون وکالت فروردین تعویق نمی‌ شود

وی افزود: بعضی از داوطلبان نگران تعویق دوباره آزمون و برگزار نشدن آن در ۲۰ فروردین هستند، باید بگویم تمام تدابیر انجام می‌ شود و من نیز نظارت شخصی و نهادی را خواهم داشت و از مدیران کانون‌ ها هم کمک می‌ گیریم تا تعداد حوزه‌ ها بیشتر شود و به طور قاطع اعلام می‌ کنم آزمون وکالت فروردین تعویق نمی‌ شود.

امنیت سوالات کاملا تامین می‌ شود

رییس اسکودا ضمن اشاره به تامین امنیت سوالات آزمون گفت:  همچنین با توجه به تمهیداتی که سازمان سنجش در نظر گرفته،‌ امنیت سوالات کاملاً تامین می‌ شود و هیچ نگرانی ‌ای از نظر لو رفتن سوالات و مسائلی از این دست وجود ندارد.

منبع: اختبار

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

یک دیدگاه

  1. چرا باید آزمون وکالت ۱۴۰۰ ماه مهر برگزار شود؟ منی که منابع مطالعاتی کلاس برنامه تنظیم کردم چیکارکنم!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا