ماهنامه وکلا

بازداشت امیرسالار داوودی؛ بدون روتوش

امیر سالار داوودی وکیل دادگستری روز ۲۹ آبان ۱۳۹۷ در محل کارش بازداشت شد. داوودی نزد وکلای دادگستری بیشتر با کانال تلگرامی «بدون روتوش» که در آن فعالانه به موضوعات صنفی وکلای می پرداخت شناخته شده است.

 به گفته وحید مشگانی فراهانی وکیل امیر سالار داوودی، این پرونده از سال گذشته در جریان بوده و  من سال گذشته در پرونده اعلام وکالت کردم. سال گذشته موکلم به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در دو دادسرا (دادسرای رسانه و امنیت) احضار شد با این وصف که آقای قاسم زاده بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای رسانه طی تشریفاتی پرونده را  به دادسرای امنیت فرستاد و آن زمان پرونده ملغی شد و موکلم از سال گذشته مکرراً جهت بازجویی به دادسرا می‌رفت ولی ۲۹ آبان ضابطان او را در محل کارش بازداشت کردند.

وی با بیان اینکه  بازپرس پرونده حکم جلب را صادر کرده و بازداشت موکلم هم ناظر به این پرونده است، گفت:  اتهامات موکلم اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و اهانت به رهبری است و قرار بازداشت یک ماهه برای موکلم صادر شده که  به این قرار بازداشت هم اعتراض نکرده است.

وی با بیان اینکه موکلم در بند ۲۴۱ اوین در بازداشت است، گفت: موکلم دو دسته فعالیت داشته است؛ یکی دفاع از متهمان سیاسی و امنیتی بوده که اقلیت‌های دینی و افراد سیاسی را در بر می‌گرفته و فعالیت دیگرش ناظر به فعالیت در یک صفحه تلگرامی و صفحه اینستاگرامش بوده است که در آنجا  نقطه نظرات سیاسی و اجتماعی خودش را اعلام می کرده است. (منبع خبر: ایسنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا