اخبار کانون ها

۵ میلیون تومان؛ هزینه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت ١۴٠٢ در کانون وکلای خراسان

وکلاپرس- هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان در صد و نهمین جلسه اعضای هیات مدیره این نهاد، هزینه ثبت نام در دوره کارآموزی قبول شدگان آزمون وکالت سال ١۴٠٢ را تعیین کردند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان، طبق تصمیم اعضای هیات مدیره، مقرر شده است که از کارآموزان وکالت سال ۱۴۰۲ مبلغ ۵ میلیون تومان جهت ثبت نام اخذ شود.

گفتنی است پیش از این نیز رؤسای کانون‌های وکلای دادگستری روز شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ در نشستی فوق العاده و مشورتی همراه با هیأت رئیسه اسکودا هزینه دریافتی از کارآموزان را پنج میلیون تومان تعیین کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

متن  کامل صورت جلسه کانون وکلای دادگستری خراسان به شرح زیر است:

گزارش جلسه ۱۰۹ هیات مدیره کانون وکلای دادگستری خراسان کانون وکلای دادگستری

جلسه صد و نهم به تاریخ شنبه ١۴٠۲/۰۷/۲۹

۱- موافقت با اعلام انصراف از دوره کارآموزی با درخواست اعلام انصراف دو تن از کارآموزان وکالت از کارآموزی وکالت دادگستری موافقت شد و صدور پروانه مجدد کارآموزی برای ایشان موکول به قبولی مجدد در آزمون ورودی خواهد بود.

۲- موافقت با تصمیم کمیسیون کارآموزی مبنی بر انتفاء دوره پنج نفر از کارآموزان با عنایت به مبانی و مستندات مورد نظر در تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیسیون محترم کارآموزی و پیشنهاد این کمیسیون مبنی انتفاء دوره پنج نفر از کارآموزان، با عنایت بـه قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و آیین نامه کارآموزی مورخ ١۴٠٢/١١/١٩ (مصوب کانون وکلای دادگستری خراسان ) و همچنین با وحدت ملاک از بند ۲ ماده ۵۴ و تبصره ۱ بند ۳ همان ماده از آیین نامه لایحه قانون استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ١۴٠٠، با انتفاء دوره کارآموزان یاد شده موافقت شد.

۳- موافقت با صدور پروانه کارآموزی وکالت موضوع بند د ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا با درخواست احدی از متقاضیان مبنی بر صدور پروانه کارآموزی وکالت به استناد بند د ماده ۸ لایحه قانونی استقلال وکلا موافقت شد.

۴- رد درخواست صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری موضوع بند و ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا با درخواست احدی از متقاضیان مبنی بر صدور پروانه وکالت پایه یک دادگستری موضوع بند و ماده ۸ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا، با عنایت بـه پاسخ واصله از معاونت دادسرای انتظامی در امور نظارت بر ارزشیابی قضات به شماره ۱۳۳۶٧/٠٢/۵۴٣ مورخ ۱۴۰۲/۳/۱۰ مبنی بر رد صلاحیت ایشان با این درخواست مخالفت شد.

۵- تعیین هزینه ثبت نام در دوره کارآموزی قبول شدگان سال ١۴٠٢: به منظور تأمین بخشی از هزینه های مترتب بر دوره کارآموزی و با عنایت به مبلغ پیشنهادی از سوی اسکودا، مقرر شد مبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بابت ثبت نام دریافت شود.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان

 

یک دیدگاه

 1. ببخشید کی جوالگو دواطلبه
  کانون خراسان درخواست اقساطی کردیم قبول نکردن
  الان چرااا باید کنار تست سلامت روان
  تست بینایی سنجی گوش حلقدبینی وخون بدیم
  چرا پول خرج کنیم داوطلبی که هیچ منبع درامدی نداره؟
  چرا کانون خراسان پیگیری نمیکنه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا