اخبار مجلس شورای اسلامی

شمس الدین حسینی: شرایط آزمون و کارآموزی کانون وکلا در حال بازبینی در قوه قضاییه است

وکلاپرس- نشست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس روز گذشته ۱۲ اردیبهشت ماه با محوریت قانون تسهیل و آزمون وکالت برگزار شد.

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در تشریح نشست  این کمیسیون گفت: جلسه کمیسیون با حضور معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه، نمایندگان کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه برگزار شد.

وی  افزود: در این نشست برگزاری به موقع آزمون‌های مربوط به وکالت و پیگیری برای جلوگیری از طولانی شدن آن مورد بررسی قرار گرفت؛ بررسی‌های ما حکایت از این داشت که کانون وکلا و مرکز وکلا در نظر دارند به زودی آئین نامه برگزاری آزمون بعدی را نیز اعلام کنند لذا انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک آزمون دیگری برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

طولانی شدن صدور پروانه‌های کارآموزی به دلیل دلیل طولانی شدن پاسخ استعلام‌ها

وی با اشاره به اینکه به موضوع طولانی شدن فرآیند صدور پروانه‌های کارآموزی نیز در این نشست رسیدگی شد، اضافه کرد: دو دلیل برای این موضوع مطرح شد؛ نخستین دلیل طولانی شدن پاسخ استعلام‌ها بود که مقرر شد از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی و معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه به این موضوع رسیدگی شود و گزارش لازم درباره چرایی طولانی شدن پاسخ استعلامات از دستگاه‌های مرتبط تهیه و ارائه شود.

آئین‌نامه مربوط به برگزاری آزمون وکلا در حال بازبینی است

این نماینده مجلس با بیان اینکه دومین دلیل این است که برخی ضوابط آئین نامه مربوط به کانون وکلا زمانگیر است که مقرر شد به این موضوع نیز رسیدگی شود، با اشاره به خبر خوبی که معاون قوه قضائیه اعلام کرد، ادامه داد: آئین‌نامه مربوط به برگزاری آزمون وکلا و طی فرآیند کارآموزی از سوی رئیس محترم قوه قضائیه در حال بازبینی است و آئین نامه موجود با قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تطبیق داده شده، البته اصلاحیه آن به صورت پیش نویس تهیه شده است.

بیشتر بخوانید:

فرآیند پیوستن کانون وکلا و مرکز وکلا به سامانه صدور مجوزهای کسب و کار آغاز شده است

رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس با بیان اینکه ما همچنان پیگیری می‌کنیم که ان شاءالله فرآیند صدور مجوزها به حداقل زمان ممکن برسد، تصریح کرد: نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی رئیس مرکز پایش و بهبود کسب و کار، اعلام کرد که ریاست محترم قوه قضائیه به مراکز مربوطه از جمله کانون وکلا و مرکز وکلا ابلاغ کرده‌اند که به سامانه صدور مجوزهای کسب و کار بپیوندند که فرآیند پیوستن آن‌ها آغاز شده است

منبع: خانه ملت

‫۳ دیدگاه ها

  1. یعنی چی خب؟ ورودی رو راحت کردین خروجی هم می خواین راحت شه که دیگه هر کسی با هر سطح سوادی وکیل بشه؟ همین کارا رو می کنین که وضع مملکت انقدر خرابه دیگه

  2. درود بر نمایندگان انقلابی مجلس ،واقعا کارتون قابل تقدیر میباشد،فقط این موضوع را که ..اسکودا داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم را یکی از شرایط ثبت نام قرار داده واقعا غیر قانونی میباشد بررسی بفرماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا