اخبار بین المللی

سخنرانی نخست وزیر جباروف در کنگره وکلای قرقیزستان با موضوع بررسی مشکلات وکلا

وکلاپرس- رییس جمهور قرقیزستان در مراسم آغاز به کار فعالیت کنگره وکلای این کشور وکلای دادگستری را یکی از ارکان دفاع از حاکمیت قانون و حقوق بشر در اجرای عدالت خواند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از خبرگزاری فارس، «سادیر جباروف» رییس جمهور قرقیزستان در دومین کنگره حقوقدانان کشور در مورد مشکلات وکلای قرقیزستان و ارتباط ناگسستنی آنها با وظیفه اصلی دولت سازی در شکل گیری و تقویت حاکمیت قانون صحبت کرد.

بیشتر بخوانید: سرکوب وکلای دادگستری و نقض استقلال وکیل و کانون وکلا در بلاروس

اثربخشی سیستم اجرای قانون و عدالت با استقلال وکلا

جباروف گفت: برای اثربخشی سیستم اجرای قانون و عدالت  لازم است وکلا بتوانند وظایف حرفه ای خود را مستقل و بدون دخالت نهادهای مجری قانون یا سایر منابع نفوذ انجام دهند و همچنین در سطح قانون گذاری و در عمل در برابر حملات و آزار و اذیت مربوط به اجرای فعالیت‌های حرفه ای آنها محافظت شوند.

نخست وزیر جباروف در کنگره وکلای قرقیزستان
نخست وزیر جباروف در کنگره وکلای قرقیزستان

کانون وکلا در اجرای وظایف دولتی نقش مهمی ایفا می‌کند

وی در آخر آغاز فعالیت کنگره وکلای کشور را تبریک گفت و افزود: ما امروز با یک کار بسیار دشوارتر از اصلاح فعالیت‌های انتظامی و قضایی روبرو هستیم. ما باید نگرش مردم را نسبت به سازمان‌های اجرای قانون و دادگاه‌ها تغییر دهیم. ثابت کنید که قضاوت درست است. به طوری که مردم دادگاه را به عنوان یک دولت باور داشته باشند و بدانید که بدون شک، کانون وکلا در اجرای این وظیفه دولتی نقش مهمی ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید: وکالت دادگستری دارای اصول پایه ای بین المللی است

نخست وزیری که پس از ۳ سال حبس به این سمت دست یافت

یاد آوری می شود که «سادیر جباراف» در سال ۲۰۱۷ به اتهام اغتشاشات ۱۱ سال حکم زندان گرفت  و در سال ۲۰۲۰ بعد از وقایع انتخابات پارلمانی، از زندان آزاد شد و به مقام ریاست جمهوری نشست.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا