اخبارویژه

پذیرش درخواست اعاده دادرسی سه جوان محکوم به اعدام آبان ۹۸

وکلاپرس ـ چهار وکیل سه جوان محکوم به اعدام حوادث آبان ۹۸ از پذیرش درخواست اعاده دادرسی فوق العاده درباره موکل های خود خبر دادند.

به گزارش وکلاپرس، مصطفی نیلی، بابک پاک نیا، مریم مرادی و وکیل چهارم پرونده سه متهم محکوم به اعدام حوادث آبان ۹۸ امروز در نامه ای به رسانه های گروهی خبر از پذیرش درخواست اعاده دادرسی بر اساس ماده ۴۷۶ قانون آیین دادرسی کیفری دادند.

بیشتر بخوانید: وکیل بابک پاک نیا: مطمئن هستم رای نقض خواهد شد

متن نامه چهار وکیل دادگستری

در این نامه از پذیرش درخواست اعاده دادرسی از سوی رییس دیوان عالی کشور صحبت شده و آمده است:

با توجه به اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در خصوص احتمال پذیرش درخواست اعاده دادرسی در این پرونده، امید به نقض رأی بدوی داریم و بر همین اساس درخواست اعمال ماده ۴۷۴ را تقدیم رئیس دیوان عالی کشور کردیم.

حسب اطلاع واصله، خوشبختانه این درخواست توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده جهت بررسی مجدد به یکی از شعب دیوان عالی ارجاع شده است و باتوجه به موازین قانونی و رویه جاری قضایی در حال حاضر اجرای حکم اعدام موکلین تا زمان تعیین تکلیف نهایی قضایی در این پرونده، متوقف می‌باشد و از آنجایی که یکی از قضات دیوان عالی کشور در شعبه رسیدگی کننده هم قبلا مخالف رای صادره بوده، بسیار امیدواریم که با توجه به رویکردهای امید برانگیز دوران تحول در دستگاه قضا و در چارچوب عدل و انصاف این پرونده مورد بررسی مجدد قرار گرفته و رأی قبلی نقض شود.

بیشتر بخوانید:

منبع :‌ فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا