اخبار

عبدالله گنجی مدیرمسئول سابق روزنامه جوان به اتهام توهین به وکیل امیر سالار داوودی هفته آینده به دادگاه می‌رود

وکلاپرس- اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عبدالله گنجی، مدیر مسئول پیشین روزنامه جوان به اتهام توهین به امیرسالار داوودی ۲۱ شهریور برگزار خواهد شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل ازشرق جلسه رسیدگی به اتهام عبدالله گنجی بابت توهین به امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری، موضوع ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی، ساعت ۱۰ صبح روز ۲۱ شهریور جاری در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک تهران برگزار می‌شود.

پایگاه خبری «مشرق» شهریور ۱۴۰۰ در گزارشی، اتهاماتی را علیه وکلای حقوق بشری فعال در ایران مطرح کرد که این گزارش در رسانه‌های مختلف همسو با مشرق از جمله روزنامه جوان نیز بازنشر شد.

وکلای حقوق بشری یکی پس از دیگری شکایت خود را از این رسانه و رسانه‌های باز نشر کننده در دادسرای رسانه ثبت کردند. در گزارش «مشرق» اتهاماتی چون «ارتباط با آمریکا» به وکلای حقوق بشری نسبت داده شده بود که وکلای دادگستری آن را قویاً تکذیب کردند.

بیشتر بخوانید:

یکی از شکات، امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری است. پایگاه خبری مشرق، پیش از گزارش مذکور، اتهامات مختلفی علیه این وکیل دادگستری مطرح کرده بود. داوودی به اتهام توهین از «مشرق» و البته عبدالله گنجی، مدیرمسئول وقت «روزنامه جوان» شکایت کرد. این شکایت در مرحله تحقیقات به شعب ۲ و ۱۶ بازپرسی ارسال و در نهایت برای گنجی قرار جلب به دادرسی صادر شد.

چند ماه پیش از این شعبه ۶ دادگاه مطبوعات به شکایت امیر رئیسیان از دیگر وکلایی که از «مشرق نیوز» شکایت کرده‌ بود، رسیدگی کرد. مشرق از این وکلای حقوق بشری به عنوان «سرحلقه‌های شبکه پیرزن فنته‌گر» نام برده بود.
در خبر مشرق نیوز از وکلای صاحب‌نامی چون قاسم شعله‌سعدی، نسرین ستوده، عبدالفتاح سلطانی، امیرسالار داوودی، هدی عمید، آرش کیخسروی، امیر رییسیان، پیام درفشان، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب نام برده شده و علیه ایشان اتهامات ناروا و خلاف واقعی مطرح شده است.

 

منبع: شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا