اخبار

توضیح وکیل پاک نیا درباره نقض حکم اعدام سه محکوم حوادث آبان ۹۸

وکلاپرس- وکیل محکومین به اعدام حوادث آبان ۹۸ از پذیرش اعاده دادرسی امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از امتداد، وکیل بابک پاک نیا  از نقص حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی خبر داد.

بابک پاک نیا، وکیل یکی از محکومان حوادث آبان ۹۸، که ساعاتی قبل در توییتی از نقض حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی خبر داده بود، گفت: امروز به دیوان عالی کشور مراجعه کردم، طی هفته های اخیر نیز مکررا در حال رفت و آمد به آنجا بودیم برای اینکه از نتیجه رسیدگی به پرونده سه جوان محکوم شده آگاه شویم. سرانجام مشخص شد که اعاده دادرسی پذیرفته شده و شعبه اول دیوان رای خود را مبنی بر پذیرش اعاده دادرسی صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: بدین ترتیب حکم اعدام به طور کامل نقض شد و پرونده طی روزهای آتی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارسال می شود. مسلما این پرونده دیگر به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارجاع نخواهد شد. بنابراین جلسه رسیدگی مجددی با حضور وکلای انتخابی متهمان برگزار خواهد شد.

این وکیل دادگستری افزود: با برگزاری این جلسه، حکم صادر خواهد شد که با توجه به نقض حکم اعدام از سوی دیوان عالی کشور و ادله ای که ما در پرونده جمع آوری کرده ایم، بسیار دور از ذهن است که مجددا حکم اعدام در این پرونده صادر شود.

او با بیان اینکه دیگر مشکلی از بابت دسترسی به این پرونده از سوی وکلا وجود ندارد، گفت: از زمانی که پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شد، توانستیم آن را مطالعه کنیم و در حال حاضر نیز به محتوای آن دسترسی داریم.

منبع: امتداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا