اخبار

بازداشت یک وکیل قلابی که از مال‌باخته ۹ میلیارد تومان اخاذی کرده بود

وکلاپرس- یک وکیل قلابی که با تغییر صدا و در پوشش وکیل از فردی ۹ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از بازداشت فردی که در شبکه‌های اجتماعی که از یک شهروند ۹۰ میلیارد ریال اخاذی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ “علی‌اکبر خسروی” در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع یک فقره کلاهبرداری با اغفال در فضای مجازی، موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

طرح دوستی در قالب یک زن مجرد

وی افزود: در تحقیقات ماموران پلیس مشخص شد، متهم اهل یکی از استان‌های شرقی کشور با برنامه‌ریزی قبلی و با تعدادی سیم‌کارت از طریق شبکه‌های اجتماعی با ارسال پیام خود را یک زن مجرد معرفی و با شاکی طرح دوستی برقرار و پس از جلب اعتماد مال باخته عنوان کرد، دچار بیماری سختی شده و نیاز به درمان دارد و پس از آن ارتباط خود را قطع می‌کند.

تهدید به افشای رابطه در نقش وکیل

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس، تصریح کرد: پس از گذشت یک ماه، متهم با مالباخته تماس می‌گیرد و این بار با تغییر صدا، خود را وکیل زن معرفی و وی را تهدید به افشای این رابطه و مقصر در مرگ موکلش و طرح شکایت از او می‌کند.

بیشتر بخوانید:

سرهنگ خسروی، اظهار کرد: از آنجایی که مال‌باخته متاهل بوده برای حفظ آبروی خود، مبلغ ۱۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال وجه نقد، ۲۰ فقره چک به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به کلاهبردار می‌دهد و سند یک دستگاه آپارتمان واقع در چالوس را به نام وی منتقل می‌کند.

۹۰ میلیارد ریال اخاذی از شاکی پرونده

وی با بیان اینکه متهم در مجموع مبلغ ۹۰ میلیارد ریال از شاکی پرونده کلاهبرداری کرده، افزود: با انجام تحقیقات فنی و بررسی‌های همه‌جانبه، متهم در چالوس شناسایی و دستگیر شد و در بازرسی از محل اختفای وی، ۲ فقره چک ۲۰ میلیارد ریالی، سند یک واحد آپارتمان، ۳ برگ کاغذ بدون نگارش و دارای اثر انگشت کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس خطاب به شهروندان، گفت: به دلیل پیچیدگی و لایه های پنهان در فضای مجازی به افراد غریبه اعتماد نکنند تا در دام افراد شیاد قرار نگیرند.

منبع: ایسنا

‫۴ دیدگاه ها

  1. مال باخته فاسد باید هم مالش برود این شخص متاهل اگر خیانت و هوس رانی نمی کرد اینطوری مالش نمی رفت.

    1. آفرین. فرد متاهلی که به خانواده خود خیانت ودر روابط نامشروع قرار می گیرد، چشمش کور، هزینه هم باید بدهد.. وقتی ایمان و اعتقاد و سلامت روحی نباشد، نتیجه همین می شود.

  2. دمش گرم، کسی که اینهمه پول برای حق سکوت میدهد شک نکنیدازطریق احتکاروبدبخت کردن ملت وووکسب کرده که براحتی میپردازد،وگرنه عشق وهال کردن بایک زن با۲۰۰میلیون هزینه هنرمندان ترکیه ،ارمنستان،امارات ووولذت میبرد،انجاایرانی زیادهستندوگرنه اروپا،روسبه مسکو،امریکاوووهم بایک دهم ان میتواندچندهفته صفا کندووواین پولهایامفت وازطریق حرام احتکار،اختلاس ،ار تشا وووکسب شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا