اخبارویژه

اطلاعیه کانون وکلای مرکز درباره سوء قصد به جان وکیل امیر شریفی خضارتی

وکلاپرس- کانون وکلای دادگستری مرکز در پیامی سوء قصد به وکیل امیر شریفی خضارتی که در هفته گذشته مورد حمله افراد ناشناس قرارگرفته بود را محکوم و خواستار اقدام قاطع قوه قضاییه در سو قصد های مکرر به وکلای دادگستری شد.

به گزارش وکلاپرس، وکیل امیر شریفی خضارتی  در ۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری، از طرف ۶ نفر با قمه و چوب مورد سوء قصد قرار گرفت که خوشبختانه از این واقعه جان سالم به در برد.

بیشتر بخوانید:

روابط عمومی کانون وکلای مرکز در واکنش به این اتفاق در اطلاعیه‌ای نوشت:

مقارن ساعت ۲۲ روز دوشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ماه سال جاری جناب وکیل امیر شریفی خضارتی مورد حمله ۶ تن ناشناس بوسیله سلاح سرد قرار گرفته است ، خوشبختانه وکیل محترم پس از درمان اولیه سلامت هستند.

به محض دریافت خبر پیگیری موضوع توسط کمیسیون حمایت کانون وکلای دادگستری مرکز آغاز شد و ادامه دارد.

امید است

اولا: مقامات محترم قوه قضاییه واکنش و اقدام قاطع در خصوص سو قصد های مکرر به وکلای دادگستری معمول فرمایند

و ثانیا: صدا و سیما و رسانه ها حداقل به همان میزان نقد و هجمه ها علیه جامعه وکالت ، در خصوص آسیب و تهدیدهای حرفه وکالت با فرهنگ سازی از طریق پوشش خبرها و‌ ساخت برنامه ، یاری و حمایت فرمایند.

این حمله به وکیل مذکور در حالی روی‌داده است که روزهای پایانی سال گذشته نیز وکیل ابوالفضل رئوف از سوی دو مهاجم مورد سوءقصد قرار گرفت و ضاربان ۱۷ ضربه چاقو به سر و بدن وی وارد کردند.

به نظر می‌رسد با تبدیل طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به قانون و افزایش چشم‌گیر وکلای دادگستری در آینده‌ای نزدیک، باید منتظر افزایش تهدیدات جانی و مالی شاغلین این حرفه به علت کسب و کار تلقی شدن حرفه وکالت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا