اخبار صنفیویژه

سامانه جامع خدمات الکترونیک وکالت در پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال

گزارشی از جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری

وکلاپرس- کارگروه منتخب روسای کانون های وکلا جمعه (۲۳ آبان ماه) در تهران و محل اتحادیه گرد آمدند تا آیین نامه اصلاحی را نهایی و به مرجع تصویب تقدیم کنند. سامانه جامع خدمات الکترونیک وکالت یکی از تأسیس های جدید در پیش نویس آیین نامه جدید است.

به گزارش وکلاپرس، چنان که علی خواجوئی راد، رییس کانون وکلای کرمان، اعلام کرده روز جمعه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال تشکیل جلسه داده است. موضوع این جلسه اعمال نظرات هیأت مدیره کانون هایی بود که با ملاحظه متن پیشنهادی اصلاحات مد نظر کانون خود را به کارگروه ارسال کرده بودند. پیش بینی سامانه جامع خدمات الکترونیک وکالت ازجمله نتایج از جلسه بود.

در همین راستا، وکیل حسین عبدالله پور اقدم شربیانی، رییس کانون وکلای وکلای آذربایجان شرقی، گزارشی از جلسه مذکور را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که متن آن در ادامه آمده است.

توفیق الهی یار شد تا امروز بیست و سوم آبان ماه، جلسه کارگروه اصلاح آیین نامه لایحه استقلال در محل اتحادیه تشکیل گردد. نظرات ارسالی از سوی هیات مدیره کانون های وکلای دادگستری مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به ارزیابی و اعمال نقطه نظرات کانون ها اقداماتی از سوی اعضای کارگروه شکل گرفت.

به نظر شخصی بنده، موضوع آیین نامه، مساله ای بود که با درایت و همدلی مدیران صنف و حمایت بدنه جامعه وکالت، فعلا از بحث تهدیدی که در ابتدای سال با آن مواجه بودیم، به فرصتی برای اصلاح پاره ای مقررات غیرمنطبق با زمان تبدیل شده است و اگر با هوشیاری و درایت موضوع مورد پیگیری قرار گیرد، قطعا نتایج درخشانی برای نهاد وکالت در پی خواهد داشت.

کارگروه در صدد آن است تا موادی را به پیش نویس آیین نامه اصلاحی الحاق کند که طی آن، سامانه جامع خدمات الکترونیک وکالت با هدف خدمات رسانی الکترونیک یکپارچه کانون ها به وکلای دادگستری و مردم و ارتباط گیری بین وکلا و موکلین پیش بینی و تصویب گردد.

به نوبه خود به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ و وزین وکالت کشور که توفیق خدمتگذاری در این کارگروه را داشتم، از همکاران عزیزم در کارگروه که در طول چند ماه گذشته، رنج سفرهای مکرر را در این شرایط حاکم بر کشور از نظر شیوع ویروس کرونا به جان خریدند و برای تدوین این آیین نامه گردهم آمدند، نهایت قدردانی و تشکر را دارم.

امید آنکه با تصویب نهایی آیین نامه، اقدامات شایسته انجام شده از سوی کارگروه به نتیجه نهایی نائل آید.

 

بیشتر بخوانید:

گزارش جلسه کارگروه تدوین آیین نامه
جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری
گزارش جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه 1
گزارش جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه ۱
گزارش جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه 2
گزارش جلسه کارگروه تدوین پیش نویس آیین نامه ۲

منبع: صفحه اینستاگرام وکیل حسین عبدالله پور اقدم شربیانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا