اخبار اسکودا

کوشا: خواهان تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس دوازدهم هستیم

وکلاپرس- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در نشست امروز شورای اجرایی اسکودا مورخ ۳۱ خرداد ماه، بر توسعه همکاری‌ها و تعامل میان نهاد وکالت و قوه مقننه تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی اسکودا، نشست شورای اجرایی اتحادیۀ سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در ساعت ۹ روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۳/۳/۳۱ با حضور اعضاء و هیئت‌رئیسۀ اسکودا در محل اتحادیه برگزار شد.

به دنبال تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس شورای اسلامی هستیم

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) با بیان اینکه به دنبال تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: این مسئله به تقویت و توسعه همکاری‌ها و تعامل میان نهاد وکالت و قوه مقننه کمک می‌کند و امیدواریم در مجلس دوازدهم شاهد توسعه این تعاملات باشیم.

دکتر جعفر کوشا با اشاره به برگزاری انتخابات هیات مدیره سه کانون وکلای دادگستری زنجان، اردبیل و هرمزگان، به منتخبان این انتخابات تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که هیات مدیره جدید این کانون‌ها در تعامل با اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران نهایت تلاش و اهتمام را داشته باشند. همچنین انتخاب هیات رئیسه جدید کانون وکلای ایلام را تبریک می‌گویم.

بیشتر بخوانید:

ما آمادگی داریم دستگاه عدلیه را یاری رسانیم

وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه(اول تا هفتم تیر ماه)، بر آمادگی نهاد وکالت برای توسعه همکاری‌ها و تعامل با دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: دادرسی عادلانه جز با تعامل دو نهاد وکالت و قضاوت میسر نیست و در این مسیر ما آمادگی داریم دستگاه عدلیه را یاری رسانیم.

رئیس اسکودا در ادامه ضمن تسلیت حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور و همراهان ایشان، تصریح کرد: در این حادثه چند تن از مسئولان کشور به شهادت رسیدند که بسیار دردناک است و باید به اینگونه مسائل رسیدگی و نسبت به آن پیشگیری کرد. رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه، استاندار و … جزو سرمایه‌های کشور بشمار می‌آیند و نباید به سادگی آنها را از دست بدهیم.

 نشست شورای اجرایی اسکودا
نشست شورای اجرایی اسکودا

دکتر کوشا در ادامه با اشاره به نشست هیات رئیسه اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با معاون اول و معاون امور حقوقی و مجلس قوه قضائیه، گفت: در این جلسه مباحثی نظیر تسهیل در برگزاری انتخابات اسکودا و نیز تعامل نهاد وکالت با دستگاه قضایی مطرح و مقرر شد در این زمینه جلسات کارشناسی مستمر برگزار شود. حجت‎الاسلام و المسلمین خلیلی از سعه صدر بالایی برخوردار هستند که امیدواریم بتوانیم تعامل خوبی با ایشان و قوه قضائیه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام در میان کانون‌های وکلای دادگستری ایران، گفت: باید جایگاه اسکودا را حفظ کنیم و حرمت آن را نگه داریم تا مغرضان و مخالفان نهاد وکالت از این مسئله سوء استفاده نکنند. قطعا در نهادی همچون نهاد وکالت با این گستردگی، قدمت و اصالت، مسائل و اختلاف نظرهایی وجود دارد اما باید با عقلانیت پیش رویم و قواعد و ضوابط کار را رعایت کنیم.

بیشتر بخوانید:

از هر تحرکی که باعث ضربه به نهاد وکالت می‌شود خودداری کنیم

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم در روز هشتم تیر ماه ۱۴۰۳، گفت: سیاست ما در انتخابات، بیداری ملت در جهت آگاهی و رشد مردم در راستای اجرای عدالت است، لذا باید هوشیار باشیم و از هرگونه تحرکی که باعث ضربه به نهاد وکالت می‌شود خودداری کنیم.

دکتر کوشا در پایان به استقرار مجلس دوازدهم و تشکیل کمیسیون‌ها و فراکسیون‌‌های این مجلس اشاره کرد و گفت: ما در اسکودا پیش از انتخابات و پس از انتخابات مجلس دیدارهایی با نمایندگان پیشین و فعلی مجلس در محل اتحادیه برگزار کردیم. یکی از اهداف ما تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس شورای اسلامی است. این مسئله به تقویت و توسعه همکاری‌ها و تعامل میان نهاد وکالت و قوه مقننه کمک می‌کند و امیدواریم در مجلس دوازدهم شاهد توسعه این تعاملات باشیم.

منبع: روابط عمومی اسکودا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا