اخبار صنفیویژه

وکیل مصطفی نیلی بازداشت شد

وکلاپرس ـ به گفته خواهر وکیل مصطفی نیلی این وکیل دادگستری عصر روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد بازداشت شده است.

به گزارش وکلاپرس، فاطمه نیلی(خواهر وکیل مصطفی نیلی) از بازداشت برادر خود در عصر روز دوشنبه خبر داد.

بیشتر بخوانید:

 وی در توییتی راجع به بازداشت مصطفی نیلی مدعی شد: «دوشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۸ در فرودگاه مهرآباد تهران ، اطلاعات سپاه برادرم مصطفی را بازداشت کردند و ساعت ۹ شب به همراه ۳مامور مرد و یک مامور زن به منزل مادرم مراجعه ، پس از بازرسی منزل و توقیف شناسنامه و مدارک کاری، ایشان را با خود بردند.»

پیشتر این وکیل دادگستری به سبب تشکیل جلسه در ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ درخصوص رایزنی برای شکایت از مسببان بحران کرونا در کشور از سوی پلیس امنیت بازداشت و از سوی شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۴ سال حبس و به عنوان مجازات تکمیلی به ۲ سال محرومیت از حرفه وکالت و فعالیت در امر رسانه‌ای محکوم شده بود. شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز این رأی را تأیید کرده بود.

تصویر مربوط به آزادی این وکیل دادگستری در ۲۷ آذر ۱۴۰۰ از زندان اوین است که با تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی حاصل شده بود.
تصویر مربوط به آزادی این وکیل دادگستری در ۲۷ آذر ۱۴۰۰ از زندان اوین است که با تودیع وثیقه ۸۰۰ میلیون تومانی حاصل شده بود.

وکیل امین عادل احمدیان و وکیل سعید شیخ از جمله وکلای بازداشت شده اخیر کانون وکلای مرکز هستند، که هم اکنون در زندان اوین حضور دارند.

بیشتر بخوانید:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا