اخبار

وکیل مدافع بقایی : موکلم در بیمارستان روانپزشکی بستری است

وکلاپرس- وکیل مدافع حمید بقایی درباره حال وی گفت: موکلم به دلیل عوارض جسمی و عصبی متعدد در بیمارستان روانپزشکی مهرگان بستری است.

به گزارش وکلاپرس به نقل از پایگاه خبری مدارا مهران عبدالله ‌پور، وکیل مدافع حمید بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی، با اشاره به وضعیت آقای بقایی و مشایی گفت: آقای بقایی به دلیل عوارض جسمی و عصبی متعدد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی اساسا امکان تحمل زندان را نداشته و جهت معالجه در بیرون از زندان هستند و در حال حاضر نیز در بیمارستان مهرگان بستری و تحت درمان هستند.

مشایی و بقایی در مرخصی اسعلاجی هستند

عبدالله پور افزود: آقای بقایی در این مدت یا تماما در بیمارستان بستری بودند و یا تحت معالجه مستقیم پزشکان مختلف و همه این موارد هم تحت نظارت پزشکی قانونی انجام می شود. در حال حاضر هم از حدود دو هفته قبل با تشخیص پزشکان معالج در بیمارستان بستری شدند و فعلا هم مشخص نیست چه زمانی مرخص خواهند شد.

وی ادامه داد: آقای مشایی هم با مرخصی استعلاجی در بیرون از زندان هستند. آقای مشایی هم در این چند ماه چندین بار در بیمارستان بستری بودند و دو بار هم عمل جراحی داشتند.

بیشتر بخوانید: کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم و عدم اقبال نمایندگان حقوقدان

ملاقات احمدی نژاد با بقایی در بیمارستان مهرگان

عبدالله پور در خصوص ملاقات احمدی نیاد با معاونان دولت خود گفت: اتفاقا همین یکی دور روز گذشته که بنده در بیمارستان به ملاقات آقای بقایی رفته بودم آقای احمدی نژاد هم برای ملاقتشان به بیمارستان تشریف آورده بودند.

عبدالله پور با اشاره به اینکه گفته می شود آقای بقایی به آقای احمدی نژاد مشاوره می دهد گفت: صرف نظر از امکان تشکیک در عقلانیت گوینده چنین ادعایی، شنونده هم باید عاقل باشد، فردی که روزانه چندین قرص اعصاب استفاده می کند و کل ساعات زندگی را با دارو و درمان و بیمارستان سپری می کند چنین فردی چگونه می تواند مشاوره سیاسی بدهد؟ موضوع جالب عرض کنم که مدت هاست که آقای بقایی حتی حوصله شنیدن اخبار روزمره سیاسی را هم ندارند و از خیلی اتفاقات مهم جاری کشور هم بی خبر هستند.

بیشتر بخوانید: بخشنامه پایش و غربالگری زندانیان

بقایی تحمل کمترین تنش و مجادله ای را ندارد

وکیل مدافع حمید بقایی گفت: واقعیت این است که آقای بقایی تحمل کمترین تنش و فشار و مجادله ای را ندارد و طبق گواهی های متعدد پزشکان هرگونه تنشی امکان خطر جانی داشته و اساسا به همین دلیل پزشکی قانونی محیط زندان را برای وی خطرناک ارزیابی کرده و معالجات ایشان بیرون از زندان صورت می گیرد. لذا اساسا کمترین منطقی در طرح چنین ادعایی وجود ندارد که فردی با مصرف روزانه بیش از ده قرص اعصاب و روان به فردی مانند دکتر احمدی نژاد با آن همه کیاست و سیاست مشاوره بدهد. امیدواریم روزی آقای بقایی به شرایط عادی زندگی خود برگردد.

اعتصاب بقایی به دلیل نپذیرفتن انگ دزدی

وی ادامه داد: همه این بیماری هایی که امروز آقای بقایی با آن درگیر است به این خاطر بوده که ایشان نتوانست انگ دزدی به بیت المال را تحمل کند و تا پای جان اعتصاب کرد که نهایتا عوارض آن امروز ده ها بیماری است که دست به گریبان با آنهاست. شکی نیست که ایشان در برابر اتهامات دروغ حساسیت فراوانی دارد و وارد کردن چنین تنش هایی امکان خطرات جانی برایشان دارد.

منبع: پایگاه خبری مدارا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا