اخبار صنفی

انتقال وکلای بازداشتی به بند عمومی

وکلاپرس- آزیتا کیخسروی (خواهر وکیل آرش کیخسروی) از خروج برادر خود و وکیل مصطفی نیلی و مهدی محمودیان از زندان انفرادی و انتقال به بند عمومی خبر داد.

به گزآرش وکلاپرس آزیتا کیخسروی با انتشار توییتی اعلام کرد: برادرش همراه با دو نفر دیگر از وکلای بازداشتی از قسمت انفرادی به بند عمومی زندان منتتقل شده اند و هر سه نفرشان فعلا با هم هستند.

بازداشت شدن ۵ تن از وکلا و ۲ فعال مدنی

لازم به ذکر است این دو وکیل دادگستری همراه با مهدی محمودیان بیش از یک ماه است که به دلایل امنیتی بازداشت شده‌ اند.

بر اساس گزآرش‌های موجود ۲۳ مردادماه ۵ تن از وکلا و ۲ فعال مدنی بازداشت شده بودند. این اشخاص در پی رایزنی و مشورت برای امکان یا عدم امکان شکایت از مسئولانی که در بحران کرونا خوب عمل نکرده‌، بودند.

به گفته ذبیح الله خداییان (سخنگوی قوه قضاییه)، با گزآرش ضابطان، پرونده ای در دادسرای تهران تشکیل شده است و حدود ۹ نفر در این ارتباط به مرجع قضایی معرفی شدند  و ۴ نفر همان روز اول آزاد شدند.

سخنگوی قوه قضاییه درباره اتهامات این شخاص گفته بود: «اتهامات آنها اخلال در نظم و برخی از جرایم علیه امنیت بود و  پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و اگر تحقیقات کامل شد اطلاع رسانی صورت می گیرد.»

 پرونده آرش کیخسروی در سال ۹۷

گفتنی است پیش از این نیز در ۱۱ آذر ماه  سال ۹۷ جلسه رسیدگی‌‌ به پرونده آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی به اتهام اجتماع و تبانی‌‌ و به اتهام فعالیت تبلیغی برضدّ نظام ‌‌ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب‌‌ به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده بود.

ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی در خصوص حکم های این پرونده اظهار کرده بود: موکلم‌‌ به اتهام اجتماع و تبانی‌‌ به ۵ سال و نیز‌‌ به اتهام فعالیت تبلیغی برضدّ نظام ‌‌به یک سال حبس محکوم شده اند که یکی از این دو حکم اجرا خواهد شد.

که در ادامهی این پرونده در سال ۹۷ روز ۱۳ آذرماه محمد حسین آقاسی وکیل قاسم شعله سعدی از آزادی موکلش با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیونی و کفالت ۱۰۰ میلیونی خبر داد و آرش کیخسروی نیز در تاریخ ۲۰ آذرماه ۹۷ با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیونی آزاد شد.

بیشتر بخوانید:

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا