اخبار صنفی

نقشه قتل وکیل را همسرش کشیده بود

گزارش روزنامه اعتماد از جزئیات پرونده قتل وکیل مهران رحیمی و بازداشت متهمین

وکلاپرس _ در پی پیگیری پرونده قتل وکیل مهران رحیمی و مصاحبه با یکی از اقوام نزدیک وی، متهمین به قتل این وکیل دادگستری از جمله همسر و با مباشرت و معاونت برادر زن، پدر زن، باجناق و یکی از کارگران خود، بازداشت شدند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از اعتماد، هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ پیکر بی‌جان مهران رحیمی (وکیل دادگستری و قاضی سابق قوه قضاییه) در خودروی شخصی‌اش در یکی از شهرستان‌های آمل استان مازندران کشف شد.

این در حالی بود که یافته‌های کارآگاهان و بازپرس ویژه قتل نشان می‌داد مهران رحیمی در ویلای شخصی‌اش کشته و جسد او در قالب یک صحنه‌سازی در خودروی شخصی‌اش در منطقه جنگلی آمل رها شده است.

بیشتر بخوانید:

یک روز بعد از این حادثه عباس پوریانی (رییس کل دادگستری مازندران) نیز اعلام کرد: «با پیگیری‌های ویژه دادستانی شهرستان آمل و رصد دقیق اطلاعاتی کارآگاهان دو متهم به قتل و سه نفر دیگر که انگیزه‌های این قتل را فراهم کرده بودند، دستگیر شدند و متهمان انگیزه خود را از این جنایت اختلافات خانوادگی و مالی عنوان کردند.»

پیگیری‌ها درباره متهمان نشان می‌دهد که مقتول با نقشه قبلی همسر و با مباشرت و معاونت برادر زن، پدر زن، باجناق و یکی از کارگران خود در ویلای شخصی‌اش در روستای کاله از توابع بخش بهنمیر شهرستان بابلسر خفه و سپس جسدش در جاده‌ای جنگلی رها شده است.

در همین راستا یکی از اقوام نزدیک مهران رحیمی که تمایل ندارد نامش در این گزارش قید شود گفت: اختلافات خانوادگی و مالی آن ها به چندین سال پیش برمی‌گردد؛ هنگامی که مقتول برای خانواده همسرش شرکت قالیشویی کاله را احداث می‌کند.

اختلافات مالی و خانوادگی به خاطر تعطیلی قالیشویی کاله

به گفته یکی از اقوام نزدیک مهران رحیمی، او بازپرس ویژه مبارزه با زمین‌خواری بود و در تهران زندگی می‌کرد، اما اهل روستای دونه‌سر شهرستان بابل بود.

این فرد در مورد حادثه بیان کرد: همسر مهران وسواس شدیدی داشت و مهران همیشه در خانه خودش معذب بود. یعنی حق نداشت سمت یخچال برود، دستش را روی دسته مبل بگذارد یا… قبل از اینکه مهران به قتل برسد اختلافاتی در خانواده آن ها به وجود می‌آید.

وی افزود: مهران چند سال پیش به خاطر وضعیت ضعیف مالی خانواده همسرش تصمیم می‌گیرد یک شرکت قالیشویی احداث کند تا برای خانواده همسرش سرمایه‌گذاری کرده باشد. در این شرکت برادر زن، پدر زن، باجناق و یکی از کارگرانی که در قتل او نقش داشت، کار می‌کردند.

او تصریح کرد: با احداث شرکت قالیشویی کاله وضع مالی خانواده همسرش خوب می‌شود، اما به گوش مهران می‌رسد که این افراد در شرکت تخلف می‌کنند؛ برای همین مهران برای حساب و کتاب به شرکت می‌رود و متوجه می‌شود احداث این شرکت جز ضرر برایش چیزی نداشته است.

این فرد ادامه داد: همانجا به آن ها می‌گوید که شرکت قالیشویی کاله تعطیل. پدرزنش از حرف او به شدت ناراحت می‌شود طوری که به سمت مهران حمله می‌کند؛ مهران هم به آنها می‌گوید من با قانون جلو می‌آیم و در شرکت را می‌بندم.

بیشتر بخوانید:

وی خاطرنشان کرد: همین هم می‌شود و قالیشویی را تعطیل می‌کند و کینه خانواده همسر مهران از اینجا شروع می‌شود.

این فرد گفت: مهران وضع مالی بسیار خوبی داشت؛ همین موضوع همسر او را وسوسه می‌کند و باعث می‌شود از مهران بیشتر کینه به دل بگیرد و چون بیش از بیست سال بود که با مهران زندگی می‌کرد، مسائل حقوقی را نیز کم و بیش یاد گرفته بود و می‌دانست چگونه باید مهران را سر به نیست کند و اموال او را از چنگش دربیاورد.

وی بیان کرد: برای همین اولین کاری که می‌کند، دو دخترشان را به سمت خودش می‌کشاند.

او افزود: دختر بزرگ مهران در مجارستان دندانپزشکی می‌خواند و ایران نبود، اما دختر کوچک‌شان که ۱۳ سال دارد به سمت مادرش کشیده می‌شود و از مهران کینه به دل می‌گیرد.

وی توضیح داد: خودم شاهد عینی بودم که دو شب مانده به قتل مهران دختر کوچکش با او تماس می‌گیرد و می‌گوید پول نیاز دارد. مهران برای دختر کوچکش پول واریز می‌کند، اما او به جای تشکر به پدرش بی‌احترامی و تلفن را قطع می‌کند. مهران عاشق زن و بچه‌اش بود و در واکنش به رفتارهای آنان هیچی نمی‌گفت، اما غافل از این بود که علاقه‌اش یک طرفه است.

این فرد بیان کرد: مهران بیست روز قبل از اینکه به قتل برسد به خاطر پرونده وکالتی که به عهده داشت، هفت-هشت روز در مازندران می‌ماند، اما وقتی به خانه برمی‌گردد ناگهان همسر و دخترش به سمت او حمله می‌کنند و او را کتک می‌زنند. بعد از این اتفاق مهران از آثار جراحت عکس می‌گیرد و به صورت موثق برای ما ارسال می‌کند.

وی ادامه داد: فردای همان شب دوباره وقتی به خانه برمی‌گردد همسر و دخترش به سمت او حمله می‌کنند و او را کتک می‌زنند. مهران این‌بار با سرهنگ «ص» تماس می‌گیرد و می‌گوید که اگر به اینجا نیایید، این ها مرا می‌کشند. آقای «ص» به همراه همسرش که پزشک است به خانه مهران می‌رود و می‌بیند اوضاع خیلی خراب است. آقای «ص» وقتی آن شرایط بد را می‌بیند با برادرزن مهران تماس می‌گیرد و می‌گوید اگر همین الان دنبال خواهرت نیایی خودم او را با آژانس به مازندران می‌فرستم.

او تصریح کرد: برادر زن مهران همراه همسرش به تهران می‌آید. مهران به برادرزنش می‌گوید که این شما و این خواهرتان، من بریدم و نمی‌توانم ادامه دهم. وقتی همسر مهران می‌بیند او در تصمیمش جدی است، عذرخواهی می‌کند و می‌گوید که اشتباه کرده است. آن شب با معذرت‌خواهی همسر مهران فیصله پیدا می‌کند.

متهمان سمند قرمز رنگی تهیه کردند تا ردی از خود به جای نگذارند

این فرد گفت: شب بعد وقتی مهران به خانه می‌آید همسر و دخترش برای بار سوم به سمت او حمله می‌کنند. مهران به اتاق دخترش پناه می‌برد و در را می‌بندد. مهران قند داشت به همین خاطر داخل اتاق بی‌هوش می‌شود و عصر روز بعد ساعت ۴ با بی‌حالی به هوش می‌آید و با دوستش تماس می‌گیرد. مهران را به بیمارستان خاتم‌الانبیا منتقل می‌کنند و آقای «ص» بالای سر او می‌رود.

وی ادامه داد: آن روز وقتی از آقای «ص» پرسیدم چه شده، گفت نگران نباشید سکته خفیف کرده است. مهران چند روز بعد با امضای خودش از بیمارستان مرخص می‌شود و به مازندران می‌رود تا پرونده ‌وکالتی که به عهده داشته را به پایان برساند. او یکسره از تهران به خانه ما می‌آید و دو، سه روز را با ما سر می‌کند.

او بیان کرد: مهران در این مدت تمام ماجراهایی که برایش اتفاق افتاده بود را برای‌مان تعریف می‌کند. بعد از دو، سه روز که کارهایش تمام می‌شود تصمیم می‌گیرد به ویلایش در روستای کاله برگردد. از ما هم خواست که با او به ویلایش برویم و ما هم قبول کردیم و همراه خانواده به ویلای مهران رفتیم.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: آن شب وقتی دختر ۷ ساله من به تراس می‌رود به ما می‌گوید که از دور سایه فردی را دیده. همسر من هم داخل حیاط پشتی متوجه صدایی شده بود، اما ما این ها را نادیده گرفتیم. فکر نمی‌کردیم موضوع تا این حد حاد شده باشد. آن شب تمام شد و ما به خانه‌مان برگشتیم. مهران هم از همه جا بی‌خبر داخل ویلایش ماند تا صبح به کارهایش برسد. قرار بود همسر و دخترش هم به او ملحق شوند، اما مهران نمی‌دانست کسانی نقشه قتلش را کشیده‌اند.

او در مورد نقشه قتل مهران رحیمی گفت: همسر مهران متهم است یک ماشین سمند قرمز رنگ خریداری کرد تا ردی از ماشین خود در دوربین‌های مداربسته به جای نگذارد، اما پلیس آگاهی سراغ شخصی که ماشین را فروخته بود، می‌رود و متوجه می‌شود همسر مهران سمند قرمز را خریده است.

این فرد بیان کرد: آن‌طور که متهمان اعتراف کردند، شب حادثه وقتی ما ویلای مهران را ترک می‌کنیم، برادرزن و کارگر مهران وارد ویلا می‌شوند و او را خفه می‌کنند.

وی ادامه داد: همسر، باجناق و پدرزن مهران هم اطراف ویلا کمین کرده بودند تا منطقه را کنترل کنند که اگر کسی آمد به افراد داخل ویلا خبر دهند. آن ها متهمند وقتی مهران را به قتل می‌رسانند، جسد او را داخل ماشین روی صندلی عقب می‌گذارند و ماشین را از روستای کاله بهنمیر به سمت جاده آمل می‌برند و از پرتگاه به سمت پایین رها می‌کنند. یعنی جوری صحنه را می‌چینند که وانمود شود مهران وقتی داشته از ویلایش برمی‌گشته تصادف کرده و داخل دره افتاده است.

او افزود: از آنجایی که این افراد ماشین را به سمت پایین دره رها می‌کنند و ماشین به صورت کامل داخل دره نمی‌افتد، وقتی یکی از محلی‌های آن اطراف ماشین مهران را می‌بیند سریع با پلیس راهنمایی رانندگی تماس می‌گیرد و می‌گوید که یکی از آشنایان ما تصادف کرده و با ماشین داخل دره افتاده است.

وی توضیح داد: از قرار معلوم رییس پلیس راهنمایی رانندگی آمل وارد صحنه می‌شود و وقتی صحنه را بررسی می‌کند، تشخیص می‌دهد این ماشین واژگون نشده و تصادف نکرده است. برای همین ماجرا را به پلیس آگاهی اطلاع می‌دهد و پلیس با بررسی دوربین‌های مداربسته و تحقیقات بیشتر نظر می‌دهد همسر، پدر زن، برادر زن، باجناق و کارگر مهران متهم به قتل او هستند.

این فرد در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام این افراد بازداشت هستند.

منبع: اعتماد

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا