اخبار کانون هاویدئو

صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا ید طولایی دارد

باید احساس امنیت را از خود امنیت مهم تر دانست

وکلاپرس- رییس کانون وکلای کرمانشاه در نشستی خبری با موضوع قتل کارآموز کرمانشاهی، در انتقاد از تبلیغات علیه وکلا گفت: صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا ید طولایی دارد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایرنا،دکتر بهروز رستمی، رییس کانون وکلای دادگستری کرمانشاه، در نشست خبری روز پنجشنبه خود گفت: فضای استان باید برای ناقضان امنیت عمومی ناامن شود تا هیچ کس جرات و توان به مخاطره انداختن امنیت شهروندان را نداشته باشد.

وی احساس امنیت را از خود امنیت مهم تر دانست و افزود: شهروندان در جامعه باید احساس امنیت داشته باشند و هیچ کسی نتواند در فضای عمومی مرتکب جنایت شود.

جزئیات قتل وکیل کرمانشاهی

رییس کانون وکلا دادگستری کرمانشاه در خصوص جزئیات وقوع حادثه اعلام کرد: روز سه شنبه، جلسه استرداد جهیزیه و استماع گواهی گواهان در شعبه خانواده دادگستری کرمانشاه در چهار راه بسیج برگزار شد که به دلیل مشاجره بین زوج و زوجه فضا متشنج شد و این وضعیت در خارج از دادگاه نیز ادامه یافت.

وی ادامه داد: زوج در خارج از دادگاه با اسلحه غیرسازمانی که از قبل آماده کرده بود، سه نفر را به قتل رساند و یک نفر نیز در این میان مجروح شد و با حضور به موقع ماموران انتظامی و قاضی ویژه قتل در محل حادثه، متهم پس از ارتکاب به جرم دستگیر و روانه زندان شد.

بیشتربخوانید:

رستمی با بیان اینکه این حادثه امنیت اجتماعی را به مخاطره انداخت، گفت: باید فضا را برای ارتکاب چنین جنایتی ناامن کرد و اجازه نداد کسی جرات ارتکاب این جنایات را داشته باشد.

رییس کانون وکلا دادگستری کرمانشاه ضمن تشکر از رسانه ها بابت انعکاس خبر، خواستار تسریع در داوری عادلانه این پرونده با قید فوریت و با رعایت موازین دادرسی شد.

صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا در کشور ید طولایی دارد

در ادامه رییس کانون وکلا دادگستری کرمانشاه از صدا و سیما به خاطر نشان دادن چهره ای غیرموجه از وکلا در برنامه های محتوایی رسانه ها انتقاد کرد و گفت: صدا و سیما وکیل را به شکل اهریمن و منفی به جامعه معرفی می کند.

رستمی افزود: صدا و سیما در نفرت پراکنی علیه وکلا در کشور ید طولایی دارد و بی تردید این نفرت پراکنی و نشان دادن چهره وکیل به شکل اهریمن نقش زیادی در بد جلوه دادن وکلا در جامعه داشته است.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه «صدا و سیما تریبون به وکلا در دفاع از خود و تشریح نقش وکلا در پرونده ها را نمی دهد» از رسانه ها، برای معرفی نقش وکلا در جامعه و معرفی برنامه ها کمک طلبید.

در پایان رستمی از اعلام آمادگی کانون وکلا جهت برگزاری کلاس های آموزشی مرتبط با حوزه حقوق برای خبرنگاران استان خبر داد و اعلام کرد: در این خصوص تفاهم نامه ای با خانه مطبوعات استان منعقد شده است که براساس آن وکلای عضو کانون به صورت رایگان وکالت اعضای خانه مطبوعات را بر عهده می گیرند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا