اخبار قوه قضاییه

معاونت حقوقی قوه قضائیه: از انجام مصاحبه علمی (شفاهی) قبول شدگان کارشناسی رسمی، خودداری شود

وکلاپرس-  قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه در نامه ای به شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، بر عدم انجام مصاحبه علمی (شفاهی) قبول شدگان کارشناسی رسمی تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس، در این نامه که در تاریخ ۱۴۰۳/۳/۳۰ ارسال شده است، با اشاره به قانون تسهیل صدور مجوز های کسب و کار، اعلام شده است: احراز صلاحیت عمومی (صلاحیت اخلاقی و رفتاری) قبول شدگان آزمون سال ۱۴۰۲ را با گذر از این مرحله (مصاحبه شفاهی) انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

متن نامه به شرح زیر است:

تاریخ: ۱۴۰۳/۳/۳۰

  • جناب آقای مهندس دادخواه رئیس محترم شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری
  • جناب آقای دکتر عبدلیان پور رئیس محترم مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

سلام علیکم؛

با احترام، همانگونه که آگاهی دارید، طبق ماده ۴ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار مصوب ۱۴۰۱، کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلاء کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه موظف اند هر ساله از طریق سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی اقدام نمایند.

داوطلبان و مشمولان بند (ج) ماده (۸۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور که به ترتیب حداقل هفتاد (۷۰%) و (۶۰%) درصد امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز در هر رشته را کسب کنند. به عنوان پذیرفته شده برای طی مراحل مقتضی به کانون و مرکز معرفی می شوند. با عنایت به برگزاری ازمون ۱۴۰۲ کارشناسان رسمی، اعلام نتایج و لزوم تکمیل مراحل جذب قبول شدگان ازمون مقتضی است. دستور فرمایید واحدهای ذیربط شورا، کانون و مرکز ضمن خودداری از انجام مصاحبه علمی (آزمون شفاهی) از پذیرفته شدگان احراز صلاحیت عمومی (صلاحیت اخلاقی و رفتاری) قبول شدگان آزمون سال ۱۴۰۲ را با گذر از این مرحله (مصاحبه) انجام دهند.

حسن نگین تاجی

قائم مقام معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه

قاپم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا