اخبار مجلس شورای اسلامی

وکیل قالیباف: یاشار سلطانی به ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد

وکلاپرس- وکیل محمدباقر قالیباف درخصوص محکومیت یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب گفت: وی در دادگاه بدوی به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از فارس، علی اصغر قهرمانی درباره نتیجه شکایت محمدباقر قالیباف از یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب گفت: جلسه رسیدگی دادگاه در آذرماه امسال تشکیل و دو طرف دفاعیات خود را ارائه دادند.

محکومیت یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب

وی ادامه داد: با توجه به دو فقره شکواییه تقدیمی اینجانب، مندرجات پرونده، کیفرخواست صادره از دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، پرینت مطالب منتشر شده توسط یاشار سلطانی در فضای مجازی و دفاعیات غیر موثر او و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، دادگاه محترم بدوی وقوع بزه و انتساب آن به متهم را محرز و مسلم تشخیص داده است.

بیشتر بخوانید:

رای صادره قابل تجدیدنظرخواهی است

وکیل محمدباقر قالیباف یادآور شد: با استناد به مواد ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) و قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۹۹ حکم بر محکومیت یاشار سلطانی با لحاظ مقررات تعدد جرم صادر و او به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

آقای قهرمانی ادامه داد: رأی صادره درباره یاشار سلطانی قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

وکیل محمدباقر قالیباف در پایان گفت: هدف موکل از طرح شکایت آن بود که نشان دهد ادعاهای یاشار سلطانی کذب است.

یاشار سلطانی روزنامه‌نگار ایرانی و مدیرمسئول پایگاه خبری معمار نیوز است که نام وی پس از انتشار جزییات پرونده موسوم به «املاک نجومی شهرداری تهران» بر سر زبان ها افتاد.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا