اخبار مجلس شورای اسلامی

عنابستانی: معافیت مالیاتی قضات تبعیض ناروا و مغایر با قانون اساسی است

وکلاپرس- نماینده مردم سبزوار در جلسه امروز مجلس معافیت مالیاتی قضات را نوعی تبعیض ناروا و مخالف اصل سوم قانون اساسی دانست.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایلنا، امروز (۱۰ اسفند) در مجلس شورای اسلامی، علی اصغر عنابستانی در تذکر شفاهی خود گفت: روز گذشته در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه در رابطه با بند (۴) تبصره (۱۲) پیشنهاد حذفی مطرح شد که در ظاهر رأی آورد اما بعد گفتند بخش مربوط به مالیات اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها به دلیل پیش‌بینی در قانون دائمی نیاز به دو سوم آراء داشت.

بیشتر بخوانید: قانونگذاری دائمی برای وکلا در قانون موقتی بودجه تبعیض آمیز است

نماینده سبزوار در مجلس افزود: همچنین رئیس مجلس صبح امروز گفت بر اساس مشورتی که صورت گرفته این موضوع همگی با هم رأی ‌گیری شده بنابراین هیچ کدام رأی نیاوردند و از این ماده اینچنین برداشت می شود که با تصویب مجلس، قضات به طور کامل از پرداخت مالیات معاف شدند؛ در حالی که قضات راضی نیستند که به طور کامل معاف شوند و این اقدام نوعی تبعیض ناروا و مخالف اصل سوم قانون اساسی است و اگر قرار است قضات را به ماده (۵) اعضای رسمی هیأت علمی وصل کنیم باید تصحیح یا جمله‌بندی آن عوض شود؛ انتظار می‌رود رئیس و هیأت رئیسه به این موضوع توجه داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است روز گذشته رئیس مجلس در جلسه علنی از معافیت مالیاتی اعضای هیأت علمی و قضات در سال ۱۴۰۰ خبر داد. به گفته وی این مسئله مجدداً از نظر حقوقی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مشخص شد که به دو سوم آراء نیاز دارد و بنابراین تبصره به قوت خود باقی است.

منبع: ایلنا

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا