اخبار اسکودا

رئیس اسکودا: کانون‌های وکلا چنانچه شاهد بازداشت وکلا بوده و هستند به اسکودا گزارش کنند

وکلاپرس- رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) پنجشنبه گذشته (۱۴۰۱/۱۰/۲۹) در جلسه شورای اجرایی اسکودا پیرامون وقایع اخیر کشور و فشارهای وارده به نهاد وکالت و لزوم حمایت از وکلای بازداشتی سخن گفت.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) دکتر جعفر کوشا با اشاره به وقایع اخیر کشور و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی نهاد وکالت در این زمینه اظهار کرد: با توجه به شرایط و وقایعی که طی ماه‌های اخیر در کشورمان به وقوع پیوست، وکلای دادگستری، وکالت برخی از پرونده‌ها را به عهده گرفتند که متاسفانه در مواردی مورد بی‌مهری نیز قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: به همین جهت کمیسیونی را در اسکودا تشکیل دادیم که به هر ترتیب بتوانیم این مساله را پیگیری و موانع را از سر راه برداریم؛ تا جایی که با ریاست محترم قوه قضائیه در این مورد مکاتبه صورت گرفت و مسائلی را به این عزیزان گوشزد کردیم.

بیشتر بخوانید:

رئیس اسکودا در ادامه با اشاره به پیگیری وضعیت وکلای بازداشت شده در کمیته حمایت از وکلای در معرض خطر در کارگروه حقوق‌ بشر این اتحادیه، گفت: این کمیته پیگیر این مساله است و از کانون‌های وکلا هم می‌خواهیم که اگر شاهد چنین برخوردهایی با وکلا بوده و هستند آن را به اسکودا گزارش کنند تا بتوانیم پیگیری کنیم. ما باید قدردان وکلا در این شرایط سخت باشیم که به صورت غیرانتفاعی و صرفا به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی خود عهده‌دار وکالت چنین پرونده‌هایی شده‌اند.

این عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی در ادامه بر هم‌افزایی و همکاری بیشتر کانون‌های وکلای دادگستری و اسکودا تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای حرکت کنیم که تمام حرف و عمل ما واحد باشد تا در نهایت یکپارچگی در تمام سطوح مختلف میان کانون‌ها با اسکودا نمایان شود.

دکتر کوشا همچنین با اشاره به لزوم تقویت فعالیت کانون‌های وکلا در فضای مجازی تصریح کرد: کانون‌های وکلا بایستی اطلاع‌رسانی‌ درباره خدمات و فعالیت خود را در فضای مجازی با جدیت دنبال کرده و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی خود را مرتباً به روزرسانی کنند تا مخاطبان نهاد وکالت نیز در جریان اقدامات قرار گیرند.

بیشتر بخوانید:

رئیس اسکودا در پایان ضمن تقدیر از برخی کانون‌های وکلای که انتخابات هیات مدیره خود را به خوبی برگزار کردند، گفت: اخیراً در برخی از استان‌ها مانند فارس و اصفهان انتخابات برگزار شده که بدینوسیله از مسئولان و اعضای این کانون‌ها برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات تشکر می‌کنم.

منبع:  روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا