اخبار اسکوداویژه

دکتر کوشا برگزاری جلسه بین اسکودا و قوه قضائیه درباره آزمون وکالت ۱۴۰۰ را تکذیب کرد

وکلاپرس- دکتر جعفر کوشا در پستی اینستاگرامی ادعای خبرگزاری تسنیم را مبنی بر تشکیل جلسه بین اسکودا و قوه قضاییه برای تعیین سرنوشت آزمون وکالت ۱۴۰۰ تکذیب کرد.

به گزارش وکلاپرس خبرکزاری تسنیم در خبری که دارای جزییات اندکی است، مدعی شد: امروز جلسه‌ای در قوه قضائیه با حضور رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری برگزار و در آن درباره آزمون وکالت ۱۴۰۰ تصمیم‌گیری  خواهد شد.

اما ساعتی پیش دکتر جعفر کوشا، رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با انتشار پستی در صفحه شخصی اش ضمن تکذیب این ادعا اعلام کرد: نه از من و نه از سایر مدیران نهاد وکالت، هیچ دعوتی برای شرکت در چنین جلسه‌ای به عمل نیامده است.

بیشتر بخوانید:

دکتر کوشا در تکذیب این خبر نوشت:

در شرایطی که چند روز گذشته را به دلیل کسالت مرسوم این روزها در منزل و قرنطینه گذرانده‌ام، در یکی از رسانه‌ها خواندم که گفته‌اند اینجانب، امروز در جلسه‌ای با موضوع آزمون وکالت در قوه قضائیه شرکت کرده‌ام.

موضوع آزمون وکالت، مانع‌تراشی‌ها بر سر برگزاری آن و رنج تحمیل شده به داوطلبان عزیز، دغدغه همیشگی من است و هیچ روز، ساعت و حتی لحظه‌ای نیست که از این دغدغه فراغت داشته باشم، اما نه از من و نه از سایر مدیران نهاد وکالت، هیچ دعوتی برای شرکت در چنین جلسه‌ای به عمل نیامده است.

البته پیش از این جلسات متعددی در این زمینه برگزار و بعضا منجر به تفاهماتی شده که متاسفانه در عرصه عمل نادیده گرفته شده‌اند. رفع مشکلات بوجود آمده بر سر راه برگزاری آزمون، امروز بیش از جلسه نیازمند اراده است.

نهاد وکالت پیش از این به دفعات اراده و حسن نیت خود را برای حل مسئله و پیگیری حقوق داوطلبان نشان داده اما متاسفانه پاسخ درخوری نگرفته است.

بارها این را گفته‌ایم و همچنان معتقدیم که اختلاف نظرها حول آئین‌نامه اجرایی جدید‌التصویب قانون استقلال، مستقل از موضوع آزمون کارآموزی وکالت قابل رسیدگی است.

این آزمون به دلیل درهم‌تنیدگی با سرنوشت هزاران جوان عزیز این مرز و بوم، عرصه خوبی برای مجادله و منازعه درباره آئین‌نامه یا هر موضوع دیگری نیست. ما هنوز هم بر این باوریم، اگر دیگران هم همین باور را داشته باشند، بعید است مشکلی بر سر راه برگزاری آزمون باقی بماند.

تسنیم مدعی شد: تعیین سرنوشت آزمون وکالت 1400 در جلسه امروز اسکودا و قوه قضاییه
تسنیم مدعی شد: تعیین سرنوشت آزمون وکالت ۱۴۰۰ در جلسه امروز اسکودا و قوه قضاییه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا