اخبارویژه

رییس کل دادگستری استان کردستان: بر عملکرد وکلا نظارت جدی داریم

وکلاپرس- رییس کل دادگستری استان کردستان از نظارت جدی بر وکلا و کارشناسان رسمی در این استان صحبت و بر عدم تسامح نسبت به متخلفین این دو صنف تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس، حجت الاسلام سیدحسین حسینی، رییس کل دادگستری استان کردستان، در آیین تحلیف کارآموزان مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه در استان کردستان با بیان اهمیت کار کارشناسان و کمک آن به رفع اطاله دادرسی اظهار کرد: اظهارنظر کارشناسان رسمی قوه قضاییه باید فنی، مستدل و جامع الشمول باشد باشد.

بیشتر بخوانید: سید مهدی حجتی: عمده چالش کانون وکلا با قوه قضاییه در نگاه نظارت‌محور و دخالت محور است

قسمتی از اطاله دادرسی به دلیل عدم ارائه نظریات کارشناسی در مهلت مقرر است

حجت الاسلام سیدحسین حسینی اظهار داشت: نظریات کارشناسی باید مطابق با واقعیت باشد و در زمان و مهلت مقرر به دادگاه ارائه شود چرا که قسمتی از اطاله دادرسی در محاکم قضایی به دلیل عدم ارائه نظریات کارشناسی در مهلت مقرر است.

وی افزود: نظریات کارشناسی صحیح مبنای تصمیمات قضات در صدور رای است و به احقاق حق و اجرای عدالت و اتقان آراء کمک می کند.

حجت الاسلام حسینی بر برگزاری منظم جلسات فصلی با کارشناسان رسمی در راستای حل و فصل امور مردم تاکید کرد و ادامه داد: خروجی کار کارشناسان رسمی در محاکم قضایی ظهور پیدا می کند.

بر عملکرد وکلا و کارشناسان رسمی نظارت جدی داریم

رییس کل دادگستری استان کردستان بیان کرد: دادگستری استان بر عملکرد وکلا و کارشناسان رسمی نظارت جدی دارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، حفاظت و اطلاعات دادگستری با متخلفان هیچ گونه مسامحه ای ندارد.

کارشناسان از اخذ هرگونه وجه بصورت دستی از ارباب رجوع خودداری کنند

معاون فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان هم در این آیین اظهار داشت: اظهارنظر کارشناسان رسمی قوه قضاییه باید صرفا فنی باشد و نظر قضایی منحصرا توسط قضات صادر می شود .

علی رشیدی افزود: نظریات کارشناسی باید مستدل و جامع الشمول باشد و با حضور طرفین صادر شود تا دادگاه از ارجاع این نظرات به هیأت‌های بالاتر خودداری کند.

وی خطاب به کارشناسان رسمی تاکید کرد: فقط در حوزه تخصصی کاری خود اظهار نظر کرده و از اخذ هرگونه وجه بصورت دستی از ارباب رجوع اکیدا خودداری کنید.

منبع: ایسنا

یشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا