اخبار مجلس شورای اسلامی

رئیس کمیسیون قضایی مجلس: قضیه تبصره ماده ۴۸ را خود قوه‌قضائیه و کانون وکلا باید پیگیری کنند

وکلاپرس- حجت الاسلام موسی‌ غضنفرآبادی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی شورای حقوق بشر و صدور قطعنامه علیه کشورمان موضع گیری کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایلنا حجت الاسلام موسی‌ غضنفرآبادی با تاکید بر روشن شدن حقایق مخالفت خود را با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی شورای حقوق بشر در خصوص اعتراضات اخیر ایران اعلام و عنوان کرد: از روشن شدن حقیقت هیچ کسی نگران نیست.

کمیته حقیقت‌یاب آنها تشکیل شود؛ اما بیایند به افغانستان، لیبی و فلسطین بروند

حجت الاسلام موسی‌ غضنفرآبادی درباره تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی شورای حقوق بشر و صدور قطعنامه علیه کشورمان گفت: کمیته حقیقت‌یاب آنها تشکیل شود؛ اما بیایند به افغانستان، لیبی و فلسطین بروند بررسی کنند و نتیجه را به ما بدهند. در خود آمریکا کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود تا مشخص شود چرا پلیس پا روی گردن مردم گذاشته است. اول این موارد را بررسی کنند بعد بیایند از کمیته صحبت کنند.

بیشتر بخوانید:

حتی ممکن است اغتشاش‌گرها هم مورد آسیب قرار گرفته باشند

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره تشکیل کمیته حقیقت‌یاب از سوی وزارت کشور و این‌که این کمیته باید چه مواردی را بررسی کند، عنوان کرد: ممکن است برخی از افراد ادعا‌هایی داشته باشند مثلا بگویند ما اصلا کاری به اغتشاش نداشتیم مسیر خودمان را می‌رفتیم و مورد تعرض قرار گرفتیم، فرقی هم نمی‌کند. حتی ممکن است اغتشاش‌گرها هم مورد آسیب قرار گرفته باشند، این آسیب‌هایی که به آنان اعم از اموال و جان‌شان رسیده است این‌ها باید مورد بررسی قرار بگیرد و اتفاقا اگر این افراد مورد ظلم قرار گرفته‌اند، باید تکلیف‌شان روشن شود.

از روشن شدن حقیقت هیچ کسی نگران نیست

وی با اشاره به این‌که بعضی‌ها در این خصوص ابهام و شبهه ایجاد کردند، اظهار داشت: مثلا برخی عنوان کردند نیروی انتظامی شلیک کرده است و بعضی از اتفاقات، قتل‌ها و مجروحیت‌ها را به وجود آورده است، نیروی انتظامی می‌گوید کار ما نبوده و کار مسلحان اغتشاشگر است این‌ها باید روشن شود و گزارشش را به مردم بدهند و کار بسیار خوبی است و ما هم حمایت می‌کنیم.

غضنفرآبادی تاکید کرد: مجلس هم در این راستا حمایت خودش را دارد و از روشن شدن حقیقت هیچ کسی نگران نیست. حقیقت و واقعیت باید روشن شود و مردم هم در جریان قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید:

تبصره ماده ۴۸ را خود قوه‌قضائیه، کانون وکلا و مرکز وکلای قوه‌قضائیه باید پیگیری کنند

وی درباره این‌که متهمان بازداشتی حوادث اخیر عنوان می‌کنند حتی اجازه انتخاب از وکلای تبصره ماده ۴۸ آیین‌نامه کیفری را ندارند همچین وکلای حاضر در این لیست دستمزدهای بالا درخواست می‌کنند که برای خانواده‌ها مقدور نیست آیا کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به این موضوع ورود می‌کند، گفت: ماده ۴۸ که فعلا موجودیت ندارد. این قضیه را خود قوه‌قضائیه، کانون وکلا و همین‌طور مرکز وکلای قوه‌قضائیه باید پیگیری کنند تا اجحاف در حق مردم نشود.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا