گفت و گوویژه

جزئیات جشن استقلال کانون وکلای مرکز در ۹ اسفند ۱۴۰۱ و مهمانان احتمالی آن

وکلاپرس- عضو کارگروه بررسی و اجرای جشن استقلال گفت: جشن به صورت عمومی برگزار می شود و همه همکاران وکیل امکان حضور در مراسم را دارند.

به گزارش وکلاپرس، روز گذشته روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، این کانون ضمن انتشار اطلاعیه ای، از برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز وکیل مدافع و استقلال کانون وکلای دادگستری در روز سه شنبه مورخ ۹ اسفند خبر داد.

باتوجه به ظرفیت ۴هزار نفری تالار وزارت کشور مشکلی برای حضور همکاران نداریم

دکتر حسن کیا، دبیر شورای تشکل های کانون مرکز و عضو کارگروه بررسی و اجرای جشن استقلال، در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس درخصوص جزئیات مراسم گرامیداشت سالروز وکیل مدافع و استقلال کانون وکلای دادگستری گفت: براساس رایزنی های صورت گرفته قرار شد مراسم روز سه شنبه ۹ اسفندماه در تالار وزارت کشور برگزار گردد.

وی ادامه داد: این کارگروه تاکنون ۴ جلسه داشته است و براساس آخرین جمع بندی، قرار شد جشن به صورت عمومی برگزار شود و همه همکاران وکیل امکان حضور داشته باشند. باتوجه به ظرفیت ۴هزار نفری تالار وزارت کشور مشکلی برای حضور همکاران نداریم.

احتمال حضور معاون حقوقی قوه قضاییه یا دادستان پیشین تهران به عنوان مهمان ویژه

عضو کارگروه بررسی و اجرای جشن استقلال در پاسخ به معرفی مهمانان ویژه این مراسم گفت: هنوز قطعی نشده است ولی قطعا یکی از مدیران قوه قضاییه احتمالا دکتر بهزاد پورسید (معاون حقوقی قوه قضاییه) یا قاضی القاصی مهر (رئیس کل دادگستری استان تهران) در لیست سخنرانان مراسم خواهد بود.

وی ادامه داد: دکتر حسن صفادوست به عنوان رییس کانون وکلای مرکز حتما سخنرانی خواهد داشت. از پیشکسوتان نیز احتمالا دکتر افتخار جهرمی یا دکتر جندقی سخنرانی خواهند داشت.

طرح نگرانی ها و دغدغه های نهاد وکالت در مراسم

این وکیل دادگستری در پاسخ به جزئیات و سین برنامه گفت: هنوز در این خصوص تصمیم گیری قطعی نشده است اما براساس پیشنهاد چندتن از فعالین صنفی، نگرانی ها و دغدغه های روز ازجمله قانون تسهیل، آیین نامه لایحه استقلال، استقلال کانون و وکلای زندانی و… مطرح خواهد شد. برنامه موسیقی سنتی وزینی هم خواهیم داشت.

وکلا حتما پروانه وکالت خود را به همراه داشته باشند

وکیل کیا درخصوص زمان برگزاری مراسم گفت: زمان مراسم از ساعت ۱۸ تا ۲۲ خواهد بود. توصیه می شود وکلا حتما پروانه وکالت خود را به همراه داشته باشند؛ چرا که افراد غیر وکیل امکان حضور در مراسم را ندارند. علاوه بر این توصیه می شود وکلا ردای وکالت را به همراه داشته باشند تا به لحاظ شکلی یک دست باشیم.

دبیر شورای تشکل ها در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر بودجه اختصاص یافته به این مراسم گفت: دقیقا اطلاعی از این موضوع ندارم. برنامه موسیقی، رزرو سالن، گل آرایی و… داریم اما از رقم آن بی اطلاعم.

او در پایان گفت: این کارگروه تمام تلاش خود را به کار بست تا خواسته های وکلا را اجرایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا