اخبار بین المللی

جریمه نخست وزیر نروژ به دلیل نقض مقررات کرونایی

ارنا سولبرگ به علت نقض محدودیت هایی کرونایی از مردم کشورش دو بار عذرخواهی کرد

وکلاپرس- ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ به دلیل نقض مقررات و محدودیت‌های مربوط به دوران کرونا با جریمه سنگینی روبرو شد.

به گزارش وکلاپرس و به نقل از یورو نیوز نخست وزیر نروژ به دلیل برگزاری یک مراسم تولد و شام خانوادگی به۲۰ هزار کرون (حدود ۲ هزار یورو) جریمه شد.

تخلف کرونایی؛ برگزاری مهمانی ۱۳ نفره

به گفته پلیس نروژ  تعداد میهمانان این شام خصوصی از تعداد مجاز بیشتر بوده‌ و ​​ارنا سولبرگ که خود در مهمانی شرکت نکرده است یکی از برگزارکنندگان آن بوده است. که در نهایت توسط رییس دولت جریمه سنگینی شده است.

اوله سائورود، کمیسر پلیس نروژ در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: «سولبرگ برجسته‌ترین مقام منتخب کشور است و در موارد مختلف از جمله برای تصمیم‌گیری‌ها در پیوند با مهار بیماری کرونا، فرد اصلی بوده است. بنابراین مجازات کردن او برای حفظ اعتماد عمومی به قوانین بهداشتی، مجاز و موجه است.»

شبکه ان‌آرکی نروژ در اواسط ماه مارس فاش کرد که سولبرگ در روز ۲۵ فوریه تولد ۶۰ سالگی خود را همراه با خانواده‌اش در یک رستورانی واقع در پیست اسکی «گیلو»، در شرایطی جشن گرفته که به نظر می‌رسد دستورالعمل‌های بهداشتی را نقض کرده‌اند. ۱۳ نفر از خانواده سولبرگ در حالی در این رستوران شام خوردند که بر اساس مقررات جاری در نروژ، حداکثر مجاز شرکت‌کنندگان در رویدادهای خصوصی و خانوادگی تنها ۱۰ نفر است.

خود سولبرگ در این مهمانی شام شرکت نکرد، زیرا به دلیل مشکل چشمی به بیمارستان رفته بود. با این حال پلیس همچنان او را مسئول برگزاری این مهمانی دانست.

بیشتر بخوانید:

عذرخواهی نخست وزیر نروژ از مردم

نخست وزیر نروژ پس از لو رفتن این خبر، در برابر عموم مردم عذرخواهی کرد و گفت که آماده پرداخت جریمه احتمالی این کار است. وی روز جمعه بار دیگر عذرخواهی خود را تکرار کرد و گفت اگر به مجازاتی محکوم شود، درخواست تجدیدنظر نخواهد کرد. وی در گفتگویی که از شبکه تلویزیونی تی‌وی ۲ نروژ پخش شد، گفت: «ما نباید قوانین را زیر پا می‌گذاشتیم و من می‌خواهم دوباره عذرخواهی کنم.»

کارشناسان می‌گویند این ماجرا که در شبکه‌های اجتماعی انعکاس گسترده‌ای یافته، ممکن است چهره این رهبر سیاسی را ۶ ماه مانده به انتخابات سراسری، خدشه‌دار کند. این در حالی است که دولت ارنا سولبرگ عموماً به دلیل مدیریت مناسب بحران کرونا مورد تقدیر بوده است.

منبع: یورونیوز

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا