گفت و گوویژه

توضیح دبیر کمیسیون حمایت کانون وکلای مرکز در مورد حادثه آتش‌سوزی عمدی برج نگین

محل حادثه دفتر وکالت نبوده و فرد قربانی هم وکیل دادگستری نیست

وکلاپرس– دبیر کمیسیون حمایت کانون وکلای دادگستری مرکز در واکنش به انتشار خبر آتش‌سوزی عمدی در دفتر یک وکیل دادگستری در برج نگین تهران اعلام کرد بر اساس بررسی های انجام شده محل حادثه مربوط به یک موسسه حقوقی بوده و فرد قربانی هم وکیل دادگستری نبوده است.

محمد شیوایی، دبیر کمیسیون حمایت کانون وکلای دادگستری مرکز در گفت و گو با خبرنگار وکلاپرس در واکنش به خبر منتشر شده در خبرگزاری رکنا درخصوص آتش سوزی دفتر یک وکیل دادگستری در برج نگین تهران گفت: بعد از انتشار خبر به فوریت از مراجع انتظامی و آگاهی پیگیر حادثه شدم.

اقدامات فوری برای بررسی چند و چون حادثه

شیوایی از اقدامات اولیه فوری برای بررسی چند و چون حادثه خبر داد و گفت: در ادامه به همراه سجاد شکوری راد، دبیر دوم کمیسیون حمایت کانون وکلای مرکز با مراجعه به بیمارستان مطهری، مراجع مختلف و حتی محل حادثه پیگیر ماجرا بودیم تا حمایت های لازم صورت گیرد.

محل حادثه دفتر وکالت نبوده و فرد قربانی هم وکیل دادگستری نیست

او با اشاره به اینکه با خانواده فرد آسیب دیده نیز تماس گرفتیم و صحبت کردیم، افزود: درنهایت متوجه شدیم محل مورد نظر دفتر وکالت نبود و محل دفتر یک موسسه حقوقی بوده که مدیر موسسه نیز وکیل نبوده است. لذا باتوجه به خروج موضوع از اختیاراتمان پیگیری را متوقف کردیم.

بیشتر بخوانید: جزئیات آتش سوزی عمدی خودروی یک وکیل دادگستری در جزیره کیش + فیلم

آتش افروزی بر اثر اختلافات

گفتنی است صبح دیروز (۶ بهمن ماه ۱۴۰۰)، خبری مبنی بر وقوع آتش سوزی عمدی منجر به سوختگی شدید اقلا دو نفر در طبقه چهارم برج نگین واقع در خیابان ستارخان گزارش شده بود.

ماموران پلیس در تجسس های ابتدایی پی بردند، مرد ۴۰ ساله به دلیل اختلافات شخصی با بطری بنزین به دفتر موسسه حقوقی مراجعه کرده و آنجا را آتش زده و پا به فرار گذاشته است.

سوختگی شدید مدیر موسسه حقوقی و پسرش

در این حادثه یک پدر و پسر هدف سوء قصد قرار گرفته بودند که پدر دچار سوختگی ۸۰ درصد و پسر نیز دچار سوختگی ۴۰ درصد شده است.

در گزارش های ابتدایی به نقل از یکی از قربانیان حادثه نقل شده بود که فرد دچار سوختگی شدیدتر که هدف اصلی فرد مهاجم بوده است وکیل دادگستری بوده و محل آتش سوزی نیز دفتر وکالت بوده است.

پسر مدیر موسسه حقوقی که خودش نیز در این حادثه دچار سوختگی شدید شده است به خبرنگار رکنا گفته فرد آتش افروز دچار اختلال دو قطبی بوده و چند وقت قبل پدرس او را از زندان آزاد کرده بوده و حتی به او ۳۰۰ میلیون تومان کمک مالی کرده بوده است.

ضرورت نظارت جدی بر موسسات حقوقی غیرمجاز

باید منتظر معلوم شدن نتایج تحقیقات درباره انگیزه های فرد مهاجم و جنبه های دیگر این حادثه بود که در هر حال می تواند ضرورت نظارت جدی تر بر فعالیت موسسات حقوقی غیرمجاز را نمایان کند.

متاسفانه بر اثر عدم اطلاع رسانی کامل به جامعه، بسیاری از مردم به تصور مراجعه به وکیل دادگستری به محل هایی که توسط افراد غیر وکیل راه اندازی شده و اداره می شوند مراجعه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا