گفت و گوویژه

تأیید خبر قتل محسن برهمند کارآموز مرکز وکلای قوه قضائیه استان کرمان

وکلاپرس- نایب رییس مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان خبر قتل کارآموز محسن برهمند با سلاح گرم را تایید کرد و گفت: مرکز وکلای قوه قضاییه استان در حال پیگیری موضوع است.

به گزارش وکلاپرس امروز خبر قتل کارآموز وکالت محسن برهمند که از ورودی های ۱۳۹۹ مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان بوده است منتشر شد.

وکیل ابوذر زینلی بهزادان، نائب رئیس هیئت مدیره استانی مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمان، در گفتگو با خبرنگار وکلاپرس ضمن تایید این خبر گفت: محسن برهمند طی یک سوءقصد مسلحانه توسط عده ای ناشناس و با سلاح گرم به قتل رسیده است.

او افزود: هنوز درمورد جزئیات حادثه اطلاعاتی به دست ما نرسیده است و نمی دانیم این حادثه در راستای انجام وظایف وکالتی وی بوده است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است از ابتدای امسال تاکنون، آمار سوءقصد به وکلا و کارآموزان وکلای کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضاییه با افزایش چشمگیری مواجه بوده و تاکنون به ۹ مورد نیز رسیده است.

۱۸ شهریورماه امسال اخباری پیرامون قتل یک وکیل مرکز وکلای قوه قضائیه به نام نصیر فرخ نژاد منتشر شد. او که در وبسایت مربوط به مرکز وکلای قوه قضائیه به عنوان وکیل پایه دو در شهر خرم آباد معرفی شده است، با خودروی شخصی خود منزل را ترک کرده بود و جسدش بعد از یک روز بی خبری در منطقه چغلوندی پیدا شد که با ضربات متعدد سلاح سرد (چاقو) به قتل رسیده بود.

وکیل عسگر صادق، عضو کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی، ۷ شهرویرماه امسال هنگام خروج از دفتر کارش مورد حمله و سوء قصد شخص ناشناسی قرار گرفت اما خوشبختانه علی رغم تحمل جراحات متعدد وارده، زنده ماند.

وکیل محمودرضا جعفرآقائی نیز ۱۷ مردادماه امسال مصادف با بامداد روز (عاشورا) مقابل منزلش در شهر شاهرود با شلیک چند گلوله به قتل رسید.

۲۳ تیرماه امسال وکیل مجید شیبانی در شهر مشهد توسط عده‌ای که هویتشان هنوز معلوم نشده است، با چاقو و قمه مجروح شد. در همین روز یک وکیل دادگستری که نامش رسانه ای نشد، با مراجعه به کلانتری ۴۳ کیانمهر کرج از ضرب و شتم و سرقت اموالش خبر داده بود.

وکیل سیامک شمسی، عضو کانون وکلای مرکز، ۲۱ خردادماه امسال پیش از ورود به جلسه دفاع از موکل خویش مورد سوء قصد قرار گرفت و کمر وی به علت جراحت با چاقو بیش از پنجاه بخیه خورد.

وکیل مهران صادقی سراجی در ۱۷ اردیبهشت ماه امسال در محل شعبه ۲۶۲ دادگاه تهران مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز وکیل امیر شریفی خضارتی، عضو کانون وکلای دادگستری مرکز، مورد سوء قصد قرار گرفت. طی این حادثه، ۶ نفر با قمه و چوب از یک پژوی ۲۰۶ سفیدرنگ در خیابان بصیری میدان چایچی پیاده شده و شروع به تهدید، توهین و فحاشی کردند و سپس به او حمله کرده و او را در جوی خیابان انداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا