اخبار صنفیویژه

نعمت احمدی ؛ از اولین متهمان دادگاه‌ رسیدگی به جرایم سیاسی

وکلاپرس- نعمت احمدی وکیل دادگستری اعلام کرد از اولین متهمان دادگاه‌ های جرایم سیاسی است که قرار است در آبان ماه برگزار شود.

نعمت احمدی در گفت ‌و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: من در مصاحبه ‌ای با روزنامه آرمان مطالبی را مطرح کردم که سازمان بازرسی کل کشور علیه من شکایت کرد و آن را یک نقد اصلاح گرایانه و در قالب جرم سیاسی دانست و برابر ماده یک و دو قانون جرم سیاسی کیفرخواست برایم صادر شد و جلسه دادگاه در ۱۸ آبان ماه سال جاری تشکیل خواهد شد و جزو نخستین دادگاه‌ های جرم سیاسی است.

بیشتر بخوانید: امکان بررسی اتفاقات آبان ۹۸ در قالب جرم سیاسی وجود دارد

وی ادامه داد: مصاحبه ام دو بخش داشت و راجع به فساد در ایران بود. درست زمانی که آیت الله رئیسی موضوع دادگاه های مفاسد اقتصادی را تشکیل داد و چندین شعبه تشکیل شد و افرادی محاکمه شدند؛ از من سوال شد و من گفتم فساد در ایران رو به جلوست و کاش این دادگاه ‌ها زودتر تشکیل می شد زیرا فساد در ایران در بخش‌ های مختلف گسترش پیدا می‌ کند و از این فساد آسیب می‌ بینند.

بیشتر بخوانید: در اتاق ۱۶ متری نمی شود دادگاه علنی برای جرم سیاسی برگزار کرد

این وکیل دادگستری افزود: در همان زمان اخباری پخش شده بود و  افرادی هم در جاهایی بازداشت شدند و بنده اشاره ‌ای هم به نهادهای نظارتی کردم که چطور می ‌شود یک موضوع به صورت کلی در یک نهاد و سازمان پیش بیاید و فساد تا این مرحله پیش برود؛ مانند آقای طبری که ۲۰ سال در کنار رییس قوه بود؛ مگر  امکان دارد؟ مگر امکان پذیر است نهادهای ناظر توجه نکنند. مگر می شود در بانک‌ ها فردی ۱۲ هزار میلیارد معوقه بانکی داشته باشد؟ در صورتی که برای اخذ وام ازدواج ده ‌ها سند و مدرک باید ارائه شود یا موسسات مالی آنقدر گسترش پیدا می‌کنند که در کشور نهادینه شده اند. من می گویم نظارت ها کجا رفته و آن را نقد کردم که به عنوان اتهام نشر اکاذیب دانسته شد.

احضاریه حضور در دادگاه رسیدگی به جرایم سیاسی نعمت احمدی
احضاریه حضور در دادگاه رسیدگی به جرایم سیاسی نعمت احمدی

 

بر اساس این گزارش، ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹، بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص لزوم اجرای عدالت و رسیدگی منصفانه به اتهامات مرتکبان جرایم سیاسی به مراجع قضایی سراسر کشور ابلاغ شد.

پیشتر اسماعیلیسخنگوی قوه قضاییه ۸ مهرماه در نشستی خبری گفته بود: در آبان ماه اولین دادگاه‌های مربوط به جرم سیاسی را شاهد خواهیم بود و این بیانگر این است که قوه قضائیه آمادگی رسیدگی موارد در چارچوب قوانین را دارد.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید: سخنگوی قوه قضاییه: آبان ماه شاهد اولین دادگاه جرم سیاسی خواهیم بود
خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا