اخبار کانون هاویژه

اعتراض ۳۳۶ وکیل دادگستری به قرار منع اشتغال به وکالت فرزانه زیلابی

وکلاپرس– ۳۳۶ وکیل در در نامه ای به قرار منع اشتغال به وکالت فرزانه زیلابی، وکیل برخی از کارگران نیشکر هفت تپه، اعتراض کردند و خواستار نقض قرار صادره از سوی بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز شدند.

به گزارش وکلاپرس جمعی از وکلای دادگستری در نامه ای نسبت به تشکیل پرونده برای فرزانه زیلابی، وکیل کارگران نیشکر هفت تپه واکنش دادند.

این ۳۶۶ وکیل دادگستری در این نامه سرگشاده که برای انتشار در اختیار روزنامه اعتماد قرار داده اند، با اعتراض به قرار منع اشتغال به وکالتی که بازپرس پرونده برای این وکیل پایه یک دادگستری صادر کرده، این اقدام را «بدعتی عجیب، خلاف قانون و انصاف» توصیف کرده اند.

بیشتر بخوانید: 

 در متن نامه این ۳۶۶ وکیل آمده است:

«به نام حضرت حق!

در هنگامه هجمه به استقلال نهاد وکالت که یکی از پایه های بنیادین عدالت است و پس از شنیدن خبر بازگشت شرکت نیشکر هفت تپه (که نحوه واگذاری آن به بخش خصوصی و عملکرد مدیریت آن با مسائل و مشکلات عدیده حقوقی همراه بود) به دولت که کام کارگران و دردمندان عدالت را اندکی شیرین کرد، متاسفانه باخبر شدیم که برای همکار محترم مان وکیل شریف، خانم فرزانه زیلابی در دادسرای انقلاب اهواز پرونده ای تشکیل و پنج اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه های معاند، نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، عضویت در گروه های معاند و توهین به رهبری به ایشان وارد شده است.

این اتهامات ناشی از دفاع همه جانبه و با قدرت وی از تعداد زیادی از کارگران شریف هفت تپه بوده است. وظیفه وکیل دادگستری دفاع از موکلین خویش بوده و در این راه، هیچ نهادی شایسته تاثیر بر دفاع او نیست.

تاسف برانگیزتر اینکه بازپرس محترم پرونده، با استناد به ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری، در بدعتی جدید قرار نظارت قضایی مبنی بر منع اشتغال به وکالت صادر کرده است!

آنچه مسلم است منع یا محرومیت از اشتغال به وکالت جزو موارد اختصاصی و در صلاحیت دادگاه انتظامی کانون وکلا بوده و ورود به این امر و صدور قراری چنین سنگین که ممر معاش وکیل را مسدود می کند، بدعتی عجیب، خلاف قانون و انصاف است.

بر این اساس و به جهت رعایت حقوق شهروندان و شجاعت و استقلال در دفاع از موکلین و تحذیر از انجام اقدامات غیرقانونی و فشار بر وکلای دادگستری، خواهان نقض این قرار غیرقانونی هستیم.»

بیشتر بخوانید: تعلیق وکیل فرزانه زیلابی در تعارض آشکار با فلسفه وکالت و خطری بسیار جدی است

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا