اخبار صنفیاخبار کارآموزی وکالتویژه

از ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر کارآموز وکالت، تنها ۸ هزار نفر حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند

وکلاپرس- رئیس هیات مدیره صندوق حمایت وکلای دادگستری در مراسم تحلیف کارآموزان کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویر احمد در ارائه گزارشی از اقدامات صندوق حمایت، از پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به وکلا طی ۴ سال گذشته خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای منطقه فارس، آیین تحلیف کارآموزان اختبار کانون وکلای دادگستری منطقه فارس با حضور ۱۰۷ نفر از کارآموزان با حضور اعضای هیات مدیره کانون، مدیران دستگاه قضا و برخی از نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

از ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر کارآموز وکالت، تنها ۸ هزار نفر حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند

در پایان سلیمان جعفری، رئیس هیات مدیره صندوق حمایت وکلای دادگستری در این مراسم ضمن اشاره به برخی از ویژگی‌های یک وکیل خوب خواستار اصلاح مصوبه مجلس قبل در خصوص قانون تسهیل شد و گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر کارآموز وکالت در کشور داریم که از این تعداد تنها ۸ هزار  نفر حق بیمه خود را پرداخت می‌کنند و مابقی این کار را انجام نمی‌دهند که علت عمده آن اشتغا‌لشان به کاری دیگر است.

جعفری به بخشی از اقدامات صندوق حمایت نیز اشاره و خاطرنشان‌کرد: تشکیل بیش از ۳۰ جلسه هیات مدیره و رایزنی با مدیران بانک‌های مختلف برای پرداخت تسهیلات، سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی در بخش مسکن، تشکیل کارگروه برای به روز رسانی مبانی و قوانین صندوق حمایت نیز برخی از این اقدامات است.

پرداخت ماهیانه ۳۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران

به گفته وی، در حال حاضر بالغ بر ۲۲۰۰ نفر از صندوق حمایت مستمری دریافت می‌کنند که رقم پرداختی به آنها ماهیانه ۳۰ میلیارد تومان می‌شود.

رئیس هیات مدیره صندوق حمایت وکلای دادگستری در پایان از سرمایه‌گذاری در کانون وکلای فارس و شهر شیراز خبر داد و گفت: در راستای این اقدام ساختمانی در خور شأن کانون وکلا در شیراز خریداری شده که امیدواریم به زودی تجهیز و آماده بهره‌برداری شود.

بیشتر بخوانید:

به گفته جعفری، از جمله سیاستهای صندوق، حمایت از وکلا در قالب پرداخت تسهیلات بوده که تا کنون بالغ بر ۱۵ هزار فقره تسهیلات در امور خرید مسکن، دفتر، اتومبیل، ازدواج و … به وکلا پرداخت شده‌است.

میزان تسهیلات پرداختی به وکلای سراسر کشور از سال ۱۳۹۹ تا کنون را ۵ هزار میلیارد تومان بوده است

وی میزان تسهیلات پرداختی به وکلای سراسر کشور از سال ۱۳۹۹ تا کنون را ۵ هزار میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: طی جلسه ای که با مدیر بانک ملی استان فارس داشتیم مقرر شد کلیه تسهیلات درخواستی ظرف یک ماه آینده پرداخت شود.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای منطقه فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا