اخبار

یک نماینده مجلس از احتمال استیضاح وزیر اقتصاد با حمایت ۵۰ نماینده خبر داد

وکلاپرس- نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در دفاع از طرح استیضاح وزیر اقتصاد، از وضعیت اقتصادی جامعه و عملکرد خاندوزی در سه ماهه اول دولت سیزدهم انتقاد کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از رویداد ۲۴ ، سیدکاظم موسوی (نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و یکی از امضا کنندگان طرح سوال از خاندوزی) با اشاره به متضرر شدن مردم در بورس، وضعیت وزارت اقتصاد را بدتر از قبل توصیف کرد.

بیشتر بخوانید: وزیر جدید اقتصاد دستور تهیه مقدمات طرح تسهیل صدور مجوز کسب‌ و کار را به رییس بانک مرکزی داد

نه از بهبود بازار ارز و طلا و سکه خبری است نه از سرو سامان دادن به بازار سرمایه

کاظم موسوی درباره وضعیت وزارت اقتصاد گفت: مقایسه عملکرد چهارماهه دولت سیزدهم با روز‌های پایانی دولت دوازدهم نشان می‌دهد که بازدهی بورس به منفی شش درصد رسیده و قیمت دلار و خودرو به ترتیب ۲۰ و ۲۷ درصد رشد داشته است. این در حالی است که کسی در صدر وزارت اقتصاد نشسته است که در گذشته دور بر صندلی بهارستان نشسته بود و یکی از منتقدان جدی سیاست های اقتصادی دولت حسن روحانی بود. وی که پس از پیروزی ابراهیم رئیسی به کرسی ریاست ساختمان باب همایون رسید اکنون تنها نظاره گر اوضاع اقتصادی کشور است و نه از بهبود بازار ارز و طلا و سکه خبری است نه از سرو سامان دادن به بازار سرمایه.

بیشتر بخوانید: میزگردی با عنوان بررسی نظریه تنظیم مقررات اقتصادی خوب و کارآمد در شهر دانش

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بازار بورس، سکه و دلار گفت: اکنون باید از آقای خاندوزی، وزیر اقتصاد پرسید چرا کار به این نقطه رسیده است؟ قیمت ارز و وضعیت بورس تحت مدیریت دولت است و خوب است آقایان شفاف وضعیت کنونی را برای مردم تشریح کنند.

دو سوم جمعیت کشور در بازار بورس متضرر شده اند

نماینده اردبیل تصریح کرد: نماینده باید طرف مردم باشد؛ امروز ۵۵ میلیون ایرانی که به عبارتی دو سوم جمعیت کشور هستند در بازار بورس حضور دارند و همگی هم متضرر شدند. به طور مثال، فردی یک میلیارد در این بازار سرمایه‌گذاری کرده و اکنون سرمایه‌اش به ۲۰۰ میلیون رسیده است؛ این اتفاقات حقیقتاً بسیار بد است و جای نگرانی دارد.

دولت باید زیرساخت‌های اقتصادی کشور را اصلاح کند

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه دولت باید زیرساخت‌های اقتصادی کشور را اصلاح کند، گفت: اگر دولت هنوز نتوانسته زیرساخت‌های اقتصادی و بورس را سر و سامان دهد چرا برای سرمایه‌گذاری مردم در این بازار از آن‌ها دعوت می‌کند؟ من شخصاً پیشنهاد ارائه اوراق تبعی را دادم، زیرا درست نیست فردی که زندگی‌اش را در بورس آورده به یک‌باره کشتی‌اش به گل بنشیند.

احتمال تعویق سوال از خاندوزی به علت لایحه بودجه ۱۴۰۱

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه مجلس تا کی می‌خواهد با وزیر اقتصاد مسامحه کند؟ گفت: در حال حاضر ۵۰ نماینده طرح سوال از وزیر اقتصاد که در حد استیضاح است را امضا کردند که یکی از آن‌ها بنده هستم. وزیر باید در کمیسیون جوابگوی سوالات نمایندگان باشد و اگر نمایندگان قانع نشدند که حتماً یکی از آن‌ها خود من هستم، باید در صحن مجلس توضیحات خود را ارائه دهد تا مردم هم بشنوند. البته پیش‌بینی می‌کنم به خاطر بودجه این موضوع کمی عقب بیفتد.

بیشتر بخوانید: رییس کانون وکلای خوزستان: شخصاً موافق سرمایه‌گذاری صندوق حمایت وکلا در بازار بورس نیستم

موسوی در پایان درباره وضعیت وزارت اقتصاد و همچنین تصمیمات و وضعیت اقتصادی کشور و مقایسه آن با دوران پیش از ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی، خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد نقشه راه ندارد و حتی وضع نسبت به گذشته خراب‌تر هم شده است.

منبع: رویداد ۲۴

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا