اخبار

وکیل مدافع مریم عباسی نیکو : موکلم از اتهام سب‌النبی و توهین به مقدسات تبرئه شد

وکلاپرس _ وکیل اعتماد انصاری از تبرئه شدن موکلش از اتهامات «سب‌النبی و توهین به مقدسات» توسط شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان اصفهان و محکومیت وی به واسطه ۲ اتهام دیگر، به پرداخت ۲۴ میلیون جزای نقدی خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از شرق، رزا اعتماد انصاری (وکیل دادگستری) درباره اتهامات موکلش گفت: «مجموعا ۶ عنوان اتهامی در پرونده خانم مریم عباسی نیکو‌ قید شده بود که عبارت بودند از: تبلیغ علیه نظام، اهانت به مقام معظم رهبری، اهانت به بنیانگذار انقلاب اسلامی، توهین به مقدسات، سب النبی و تحریک افراد به ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز از طریق سامانه‌های رایانه‌ای.»

بیشتر بخوانید:

مریم عباسی نیکو، شهروند ساکن شاهین شهر اصفهان یکی از افرادی است که به واسطه اتهامات درج شده در پرونده‌اش مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت.

ا‌و ۴ تیر ۱۴۰۱ در منزل مسکونی خود در شاهین شهر، دستگیر و به بند امنیتی منتقل شد و یک ماه بعد به زندان زنان اصفهان انتقال یافت.

اعتماد انصاری درباره جزئیات رسیدگی به پرونده مریم عباسی نیکو، بیان کرد: «در شهریور ۱۴۰۲ وکالت خانم عباسی نیکو را پذیرفتم ولی پس از مراجعه به زندان، اجازه ملاقات حضوری با موکل داده نشد اما وکالت‌نامه تنظیم و از طریق تماس‌های تلفنی او از زندان، هماهنگی و تدارک دفاع انجام و در ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات او به صورت آنلاین در شعبه ۱۰۵ کیفری ۲ شاهین شهر برگزار و پس از رسیدگی‌های مفصل و اخذ دفاعیات، او به ۶ ماه حبس تعزیری درجه ۶ محکوم شد.»

حکم مریم عباسی نیکو مستند به قانون مجازات صادر شده است

این وکیل دادگستری با بیان اینکه «این حکم مستند به مواد ۵۰۰ ‌و ۵۱۴ قانون مجازات صادر شده است»، گفت: «با توجه به شرایط مندرج در ماده ۳۷ و ۳۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۶ قانون کاهش مجازات حبس تعزیری، دادگاه حبس خانم عباسی نیکو را به ۲۴ میلیون جزای نقدی در حق صندوق دولت تبدیل کرد و این‌حکم، با کسر و احتساب ایام بازداشت به اجرا درآمد. این رای پس از اعتراض در شعبه ۱۷ تجدید نظر استان اصفهان، تایید و قطعی شد.»

بیشتر بخوانید:

حکم برائت موکلم از اتهامات «سب النبی و توهین به مقدسات» صادر شد

اعتماد انصاری با اشاره به اتهامات «سب النبی و توهین به مقدسات» قید شده در پرونده مریم عباسی نیکو، اظهار کرد: «در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۴۰۲، جلسه رسیدگی به اتهامات سب نبی و توهین به مقدسات خانم عباسی نیکو در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان اصفهان تشکیل شد و در نهایت، پس از چند ساعت رسیدگی و اخذ دفاعیات، سرانجام این دادگاه حسب دادنامه صادره در مورخ ۱۹ اسفند، حکم برائت موکلم از این اتهامات را صادر کرد.»

منبع: شرق

‫۲ دیدگاه ها

  1. خوب حالا چرا رسانه ای کرده ای خانم وکیل؟ من امیدوارم برای مطرح شدن نباشد… باید حرفهای خود خانم عباسی را شنید که در واقع چه چیزی او را از اتهام، نجات داده است… شاید دفاعیات خانم انصاری نباشد و چیزهای دیگری در پرونده بوده که قضات محترم را مجاب کرده است چون در پرونده توماج صالحی که ایشان نتوانست کار چندانی انجام دهد طبق اخبار رسانه ها…

  2. ایشون با توجه به تلاش و پشت کار و سخت کوشی خود و اتکا به تجربه و تسلط بر قانون و شرایط دادگاه سرانجام پرونده توماج صالحی را با حکم ۶ و سال و ۳ ماه حبس که با تسلیم به رای تبدیل به ۴ سال حبس میشد به پایان برساند، اما اسرار هواداران توماج صالحی در فضای مجازی بر آزادی بی قید شرط و جوسازی توماج صالحی و پافشاری او نسبت به دوروغ هایی که در مورد شکنجه و شرایط سلامتی اش میگفت خانم اعتماد انصاری استعفای خود را نوشت و امیر رئیسیان هم بنا به درخواست توماج روی حکم ۶ سال و ۳ ماه اعتراض زد و حکم سنگین تر داده شد (اعدام) که امیدوارم تجدید نظر خواهی قبول شود و حکم اعدام بشکند.
    خانم رزا اعتماد انصاری یک انسان با شرف و درست کار است. و برای پرونده هایش تا پای جان ایستاده . ایشون در پرونده توماج صالحی برای توماج جنگید اما در حقش ناسپاسی شد . دورود به شرف تمام وکلایی که پای قسم خود ایستاده و برای عدالت می‌جنگند.
    خانم رزا اعتماد انصاری سپاس از تمام زحماتی که می‌کشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا