دسته‌بندی نشده

وکیل مدافع بابک زنجانی : موکلم اگر بدهی‌اش را بدهد، استحقاق عفو دارد

وکلاپرس _ وکیل کوهپایه زاده از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی خبر داد که پرونده در مرحله اجرای حکم است و موکلم با تمام تلاش در جهت استرداد بدهی اقدام کرده است و اگر بدهی‌اش را بدهد، استحقاق عفو دارد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، رسول کوهپایه زاده (وکیل مدافع بابک زنجانی و میلاد حاتمی) با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه رسانه‌های ایران درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: اصل موضوع بحث مالی است تا حقوق بیت المال استیفا و بدهی موکلم مسترد شود.

بیشتر بخوانید:

رسول کوهپایه زاده درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است و پرونده در مرحله اجرای حکم است. اصل موضوع بحث مالی است تا حقوق بیت المال استیفا و بدهی موکل مسترد شود. موکلم با تمام تلاش در جهت استرداد بدهی اقدام کرده است و  به دلیل پاره ای از مشکلات و تحریم ها گره هایی در کار بوده که کند شده است ولی به طور کلی اقدام مثبت و موثری شده است.

وی افزود: همان مرجعی که موکل را به عنوان محکوم و مجازات اشد اعلام کرد؛ در ذیل دادنامه آورده که محکوم علیه اگر بتواند بدهی اش را بدهد، استحقاق بهره مندی مقررات ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی را دارد. ماده ۱۱۴ قانون مجازات بحث عفو و بخشودگی را مطرح می‌کند و از ابتدا بحث این بود که اگر اموال مسترد شود، حقوق قانونی اش مدنظر قرار گیرد.

کوهپایه زاده درباره پرونده میلاد حاتمی گفت: وفق قانون تا زمانی که رای قطعی صادر نشده مجاز به اعلام رای نیستیم زیرا تخلف است و جنبه کیفری دارد. به طور کلی رای بدوی پرونده صادر شده و اعتراض هم کردیم و پرونده در دیوان عالی کشور مطرح رسیدگی است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا