اخبار کانون هاویژه

وکیل عسگر صادق در ارومیه مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفته است

وکلاپرس- روابط عمومی کانون وکلای آذربایجان غربی از ضرب و جرح وکیل عسگر صادق در شب پنجم شهریور در شهر ارومیه خبر داد. این هفتمین سوء قصد به جان وکلای دادگستری در سال جدید بوده که رسانه‌ای شده است.

به گزارش وکلاپرس، وکیل عسگر صادق شب گذشته هنگام خروج از دفتر کارش مورد حمله و سوء قصد شخص ناشناسی قرار گرفته است اما علیرغم جراحات متعدد وارده، حال عمومی وی مناسب است.

بیشتر بخوانید:

روابط عمومی کانون وکلای آذربایجان غربی اعلام کرد:

متاسفانه مطلع شدیم در ساعات پایانی شب پنجم شهریورماه احدی از همکاران عزیزمان (جناب وکیل عسگر صادق) در خیابان ارتش ارومیه هنگام خروج از دفتر کار خود مورد حمله و سوء قصد شخص ناشناسی قرار گرفته و از ناحیه سر و صورت و بدن دچار جراحتها و شکستگی های متعددی شده اند.

از همان لحظات اول حادثه هیات مدیره کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی به حسب وظیفه ذاتی، پیگیر وضعیت سلامتی و همچنین پیگیری این مهم از طریق دادستانی محترم مرکز استان و سایر نهادهای مرتبط با موضوع گردید و طی مکاتبات متعدد به جهت حفظ شأن و جایگاه وکلای دادگستری، پیگیری جدی ، تعقیب و دستگیری سریع بانی یا بانیان این امر و مجازات سریع مرتکبین و خاطیان به جهت جلوگیری از تکرار و تجری مرتکبین را خواستار شدند.

پیگیری ها تا کشف حقیقت ادامه خواهد داشت. شایان ذکر است حال عمومی همکار محترم علیرغم جراحات متعدد وارده فعلا مناسب است.

لازم به ذکر است از ابتدای سال جاری تا امروز این هفتمین سوء قصد به جان وکلای دادگستری است که رسانه‌ای شده است.

در حالی که هنوز در نیمه اول سال ۱۴۰۱ قرار داریم، ضرب و جرح و سوء قصد به وکلای دادگستری در سال جدید به نحو عجیبی افزایش یافته است.

برخی از فعالین صنفی ضمن انتقاد از عدم عملکرد پیشگیرانه مدیران نهاد وکالت درباره وکلای در معرض خطر، دستگاه قضا را مورد نقد قرار داده و می‌گویند اگر چنین سوء قصدهایی علیه قضات دادگستری رخ می‌داد، دستگاه قضا با این امر چگونه برخورد می‌کرد؟

سوء قصد به وکیل عسگر صادق
سوء قصد به وکیل عسگر صادق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا