اخبار قوه قضاییه

وکیل طبری : تقاضای فرجام خواهی می‌کنیم

وکلاپرس- وکیل مدافع اکبر طبری اعلام کرد که تقاضای فرجام خواهی برای پرونده طبری را تا پایان مهلت به دوان عالی کشور تقدیم می کند.

محمدعلی داداشی، وکیل مدافع اکبر طبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: دادنامه ۲۴ شهریور ماه در ۴۷۰ صفحه به ما ابلاغ شد و تاریخ صدور دادنامه ۲۹ مرداد است اما در ۲۲ مرداد ماه سخنگوی قوه قضاییه قبل از اینکه رأی صادر و ابلاغ شود، جرئیات رأی را به اطلاع عموم رساند و دادنامه پس از گذشت ۲۷ روز به ما ابلاغ شده که این محل تأمل است.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: بر خلاف آنچه که به مردم منعکس شد، اتهامات موکل اساساً از موارد فساد اقتصادی نبود و نیست؛ همچنین دادگاه رسیدگی‌کننده اتهامات موکل هم دادگاه مفاسد اقتصادی نبود بلکه دادگاه کیفری یک استان بود و عناوین اتهامات موکل،‌ ارتشا، اعمال نفوذ و پولشویی بوده است که رسیدگی به این عناوین از وظایف دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی نیست.
این وکیل دادگستری افزود: عملاً دادگاه غیرعلنی بود و صرفاً به صورت یک طرفه و یک جانبه از ناحیه شاکی عمومی و دادگاه علنی بود و از جانب متهمان علنی نبود.
داداشی درخصوص تقاضای فرجام خواهی برای پرونده طبری گفت: تا ۱۴ مهرماه مهلت ارائه فرجام‌خواهی داریم. نکات فنی را در متن فرجام‌‌خواهی به دیوان عالی کشور تقدیم می ‌کنیم.

وکیل مدافع طبری ادامه داد: عملاً دادگاه غیرعلنی بود و صرفاً به صورت یک طرفه و یک جانبه از ناحیه شاکی عمومی و دادگاه علنی بود و از جانب متهمان علنی نبود.

وی اظهار داشت: آنچه از طریق رسانه ملی کشور برای مردم منتشر می‌شد، باعث شد که اشخاص بدون اینکه از محتویات پرونده آگاه باشند و بدون اطلاع از دفاعیات متهم و وکلا، قلم‌زنی کنند تا جایی که پیش از صدور حکم، انتظار حکم اعدام را برای موکل بنده متصور بودند.

داداشی با بیان اینکه تا ۱۴ مهرماه مهلت ارائه فرجام‌خواهی داریم، گفت: نکات فنی را در متن فرجام‌‌خواهی ذکر می‌‎کنیم و به دیوان عالی کشور تقدیم می‌کنیم.

این وکیل دادگستری اظهار کرد: تعداد قابل توجهی از متهمان هیچ ارتباطی با اتهام آقای طبری نداشتند و از مجموع این تعداد متهم، تنها ۵ نفر با اتهام موکل مرتبط بودند.

هیچ یک از موارد اتهامی اکبر طبری از مصادیق اتهام فساد اقتصادی نبوده و نیست! در همین راستا موکل، لایحه‌ای ۱۹ صفحه‌ای در ۱۴ مرداد ۹۹ در دادگاه قرائت کرد و در پرونده هم وجود دارد.

وی در خصوص ارتباط طبری با غلامرضا منصوری هم گفت: در ارتباط با غلامرضا منصوری تنها اتهام طبری، آشنا کردن منصوری با مشایخ بود و هیچ اتهامی راجع به لواسان در خصوص طبری وجود ندارد و تنها نقطه اشتراک این است.

داداشی گفت: طبق قانون هر آنچه در رأی ذکر شده است، باید به اطلاع عموم جامعه برسد.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا